Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY

EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY 116. - 22. 9. 2019
ETM umožňuje mestám či obciam vyskúšať si alternatívy trvalo udržateľnej dopravy. Každoročne sa do tejto aktivity zapája viac sídel z rôznych krajín, v minulom roku to bolo až 54 krajín a takmer 2 800 samospráv. Aj Mesto Piešťany sa do tejto aktivity opäť zapojilo a pripravilo viacero zaujímavých podujatí. Témou ročníka 2019 je Bezpečná chôdza a cyklistika so sloganom PREJDIME SA SPOLU! Dôraz bude kladený na bezpečnú chôdzu a jazdu na bicykli, ako aj na ich výhody pre zdravie a životné prostredie.

Dátum konania: 18. 9. 2019 začiatok od 17:30

Miesto konania: Námestie slobody, Piešťany

Typ akcie: šport, aktívne trávenie voľného času

Organizátor: Mesto Piešťany

Poznámka: Povinná registrácia: http://tiny.cc/piestany

Ide o to, aby sme si aspoň počas tohto týždňa odložili svoje automobily a  zvolili udržateľné spôsoby dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, pešia chôdza či cyklistika, lebo len tak môžeme znížiť emisie uhlíka, zlepšiť kvalitu ovzdušia a urobiť z mestských častí príjemnejšie miesta pre život a prácu.

Pripravených je viacero podujatí počas týždňa. Pre deti predškolského veku je pripravený „Kurz autoškôlky“, na ktorom môžu získať „Detský vodičák“. Vo štvrtok 19. septembra 2019 bude parkovisko na Námestí SNP pred Mestským úradom a pred bývalou budovou SPŠE uzatvorené, budú sa tu konať rôzne aktivity – cyklotrhy za účasti viacerých spoločností a tiež akcia „Deti v pohybe“. V piatok počas celého dňa  bude pre všetkých cestujúcich mestská autobusová doprava zdarma. Podujatia ETM vyvrcholia v piatok večer Piešťanskou nočnou cyklojazdou.

Streda 18. 9. 2019

  • 17.30 h: KURZ DEFENZÍVNEJ JAZDY. Nauč sa, ako zvýšiť svoju bezpečnosť na bicykli v meste. Povinná registrácia: prihlasovací formulár: http://tiny.cc/piestany

Miesto: Námestie slobody

 

Štvrtok 19. 9. 2019

  • 9.00 – 16.00 h: CYKLOTRHY.  Prezentácia spoločností zaoberajúcich sa predajom, prenájmom, servisom bicyklov a iných ekologických dopravných prostriedkov

Miesto: Parkovisko na Námestí SNP – pred MsÚ

 

  • 8.30 – 13.00 h: PIEŠŤANSKÉ DETI V POHYBE. Celodenný program Centra voľného času AHOJ

Miesto: Parkovisko na Námestí SNP – pred SPŠE

 

Piatok 20. 9. 2019

  • MHD ZDARMA pre všetkých cestujúcich po celý deň
  • PIEŠŤANSKÁ NOČNÁ CYKLOJAZDA. Každý účastník dostane atraktívne darčeky

Zraz účastníkov: Námestie slobody o 19.30 h

 

Po celý týždeň

16. – 20. 9.: AUTOŠKÔLKA - DETSKÝ VODIČÁK. Návšteva  Detského dopravného ihriska v MŠ Detvianska – pre všetky deti piešťanských MŠ v predškolskom veku.

Miesto: Materská škola, Detvianska ul.


Vytvorené: 10. 9. 2019
Posledná aktualizácia: 10. 9. 2019 15:59