Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

 

Výstavba nájomných bytov pre mladé rodiny s deťmi

Mesto Piešťany plánuje výstavbu nájomných bytov. Z dôvodu zistenia záujmu o nájom nájomných bytov  sme sa rozhodli uskutočniť prieskum, na základe ktorého mesto rozhodne o ďalšom postupe. Prieskum záujmu bude slúžiť ako nezáväzná informácia pre mesto Piešťany, o aké byty a v akom rozsahu majú obyvatelia mesta záujem.

 

Informačný mesačník

Radnica informuje

Kultúrno-spoločenský štvrťročník

Revue Icon

RevueVYDÁVA MESTO PIEŠŤANY

Odkaz pre starostu

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 11
DNES: 228
TÝŽDEŇ: 4901
CELKOM: 480190

Obsah

02.12.2016

Vianočná samosprávna kvapka krvi bola úspešná

Projekt Vianočná samosprávna kvapka krvi je úspešne za nami. Vo štvrtok 01.12. prišlo do Kina Fontána 24 záujemcov, z ktorých 18 po absolvovaní všetkých testov mohlo darovať krv. Dokopy sa tak z Piešťan pre dobrú vec a pomoc druhým odovzdalo 8 100 ml tejto vzácnej tekutiny, čo môže znamenať záchranu až 72 životov.

Detail

30.11.2016

Vianočné trhy spestrí Pieščanský rýnek aj The Beatles hearts club 2

Vianočné trhy spestrí Pieščanský rýnek aj The Beatles hearts club

Stánky s tradičným vianočným občerstvením na Námestí slobody a Winterovej ulici aj tento rok počas adventných víkendov doplnia svojou ponukou domáci výrobcovia. Súčasťou Vianočných trhov bude v sobotu a v nedeľu Pieščanský rýnek. Ďalším lákadlom je pestrý kultúrny program.

Detail

14.11.2016

SAMOSPRÁVNA KVAPKA KRVI - DARUJME ŽIVOT, MÁME TO V KRVI 1

SAMOSPRÁVNA KVAPKA KRVI - DARUJME ŽIVOT, MÁME TO V KRVI

Krv je najvzácnejšou tekutinou na svete. Jej jedinečnosť spočíva v tom, že sa nedá sa vyrobiť, ani ničím nahradiť. Je to životodarná tekutina, ktorá zásobuje tkanivá a orgány nielen kyslíkom, ale aj potrebnými živinami. Žiaľ, jej vzácnosť spočíva aj v tom, že jej je veľký nedostatok na pomoc druhým. Našťastie je ale vo svete množstvo dobrých ľudí, hrdinov, ktorí nezištne darujú krv a zachraňujú tak množstvo ľudských životov.

Detail

28.11.2016

V Piešťanoch „rastú“ nové parkoviská 1

V Piešťanoch „rastú“ nové parkoviská

V kúpeľnom meste v týchto a nasledujúcich týždňoch pribudnú nové parkoviská. Viac ako 50 parkovacích miest vyrastie vo viacerých lokalitách mesta. Nové parkovisko na ulici A. Hlinku má byť hotové v najbližších dňoch.

Detail

23.11.2016

Piešťany získali takmer jeden a pol milióna na vybudovanie zberného dvora 1

Piešťany získali takmer jeden a pol milióna na vybudovanie zberného dvora

Ministerstvo životného prostredia SR ako riadiaci orgán pre Operačný program Kvalita životného prostredia schválilo Mestu Piešťany na projekt Vybudovanie zberného dvora v meste Piešťany nenávratný finančný príspevok vo výške 1 479 609, 57 eura.

Detail

23.11.2016

1

Vianočné impresie - Piešťany 2016

V sobotu 3. decembra 2016 sa v Kaplnke Sedembolestnej Panny Márie uskutoční už 10. medzinárodný festival adventnej a vianočnej piesne Vianočné impresie - Piešťany 2016.

Detail

18.11.2016

UNIKÁTNA VÝSTAVA V IZRAELI, PARKFOTO PIEŠŤANY- EILAT, NETRADIČNE NA PALMÁCH 1

UNIKÁTNA VÝSTAVA V IZRAELI, PARKFOTO PIEŠŤANY- EILAT, NETRADIČNE NA PALMÁCH

Aj vďaka podpore radnice sa zajtra v partnerskom meste Eilat uskutoční spoločná výstava Piešťanského fotoklubu s fotoklubom z izraelského mesta Eilat. Projekt Partnerské mestá očami fotografov, ktorý tento rok inicioval Piešťanský fotoklub a ktorého je mesto Piešťany hlavným partnerom sa pomaly úspešne blíži do finále a v týchto dňoch prezentujú svoju tvorbu v ďalekom Izraeli.

Detail

16.11.2016

2

Školský zber použitých batohov

Máte doma školskú tašku, ktorú už nepotrebujete? Prineste ju na odberné miesta a prevezmite si odmenu.

Detail

10.11.2016

Udelili čestné občianstvo Ladislavovi Bačíkovi in memoriam

Primátor mesta Miloš Tamajka udelil v utorok 8. novembra čestné občianstvo Ladislavovi Bačíkovi in memoriam. Pamätnú plaketu prevzala vdova po nebohom úspešnom plavcovi a vodnopólistovi, Zlata Bačiková.

Detail

09.11.2016

Piešťany sú proti zatvoreniu letiska 1

Piešťany sú proti zatvoreniu letiska

Dňa 29. novembra 2016 sa uskutoční valné zhromaždenie Letiska Piešťany, na ktorom budú jeho akcionári riešiť budúcnosť piešťanského letiska. Trnavský samosprávny kraj navrhuje jeho likvidáciu, Mesto Piešťany je striktne proti.

Detail

07.11.2016

Čestné občianstvo mesta Piešťany Ladislavovi Bačíkovi in memoriam 1

Čestné občianstvo mesta Piešťany Ladislavovi Bačíkovi in memoriam

Udelenie čestného občianstva mesta Piešťany pre Ladislava Bačíka in memoriam sa uskutoční dňa 8. novembra 2016 (utorok) o 15,00 hod vo veľkej zasadačke na druhom poschodí Mestského úradu Piešťany.

Detail

02.11.2016

1

Darujte nepotrebné veci núdznym ľuďom

Diakonia Broumov, sociálne družstvo v spolupráci s Mestom Piešťany vyhlasuje zbierku „Nepotrebné veci núdznym ľuďom!“. Zbierka sa uskutoční v dňoch 15.-16. novembra 2016 v Dennom centre Svornosť.

Detail

02.11.2016

Gymnázium Pierra de Coubertina oslávilo 80. výročie založenia

Piešťanské gymnázium oslávilo 25. októbra jubileum. Jeho osemdesiatiny si pripomenuli zástupcovia Trnavského samosprávneho kraja, Mesta Piešťany, pedagógovia, absolventi aj súčasní študenti.

Detail

02.11.2016

Piešťany chcú vybudovať vlastnú plaváreň

Piešťany sa chcú uchádzať o peniaze z eurofondov, ktoré by pokryli časť nákladov nutných na výstavbu mestskej plavárne. Predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok bude dnes témou číslo jeden na mimoriadnom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Radní totiž k podaniu projektu potrebujú súhlas poslancov.

Detail

02.11.2016

1

Mesto žiada peniaze na rekonštrukciu lávky popri Krajinskom moste

Piešťany chcú zrekonštruovať lávku pre peších, ktorá vedie popri Krajinskom moste. Na tento účel žiadajú peniaze v rámci výzvy Interreg. Cezhraničným partnerom budú české Kunovice.

Detail

02.11.2016

1

V parku pribudli pingpongové stoly

O tom, kam pôjdu peniaze z mestského rozpočtu, rozhodovali v Piešťanoch tento rok po prvý raz v histórii mesta aj samotní občania. Participatívny rozpočet vyvolal veľký záujem a jednotlivé schválené projekty sa postupne realizujú.

Detail

27.10.2016

Stretnutie Pažitárov s rekordným počtom účastníkov

Začiatkom októbra sa v Reštaurácii Semafor uskutočnilo už 20. Stretnutie Pažitárov. Primátor mesta odovzdal pamätnú plaketu zakladateľovi stretnutí Jozefovi Bielikovi a súčasťou bol aj krst novej publikácie Štefana Gregoričku – Pažitárske spomienky.

Detail

27.10.2016

Stredisko parkovísk a trhovísk presťahujú 1

Stredisko parkovísk a trhovísk presťahujú

Dňa 31. októbra prebehne sťahovanie Strediska parkovísk a trhovísk Služieb mesta Piešťany. Zo sídla na Hviezdoslavovej ulici ho presunú na centrálu Služieb mesta na Valovej. Všetky poskytované služby budú na novej adrese vykonávané od 2. novembra 2016. Pracovná doba počas pracovných dní bude od 7,00 do 15,00 hod.

Detail

27.10.2016

Poďakovanie NATUR - PACKU 1

Poďakovanie NATUR - PACKU

Touto cestou chceme využiť príležitosť a poďakovať za Mesto Piešťany Organizácii zodpovednosti výrobcov NATUR-PACK, a.s. (ďalej OZV) za spoluprácu pri riešení súčasného problému týkajúceho sa nadmerného množstva objemu triedeného zberu kovov.

Detail

27.10.2016

Zmena otváracích hodín Zberného strediska 1

Zmena otváracích hodín Zberného strediska

Mestský úrad Piešťany oznamuje občanom zmenu otváracích hodín Zberného strediska, Pod Párovcami 182, v súvislosti s prechodom na zimný čas od 2. novembra 2016 nasledovne:

Detail

27.10.2016

Vysadili „Strom tolerancie medzi národmi“ 1

Vysadili „Strom tolerancie medzi národmi“

Mesto Piešťany a Inštitút pre trvalo udržateľný rozvoj, n. o. vysadili na Winterovej ulici „Strom tolerancie medzi národmi“. Akcia pri tejto príležitosti sa uskutočnila v utorok 25. októbra.

Detail

26.10.2016

Kláštorská ulica dostane nový povrch 1

Kláštorská ulica dostane nový povrch

Na začiatku novembra sa musia šoféri pripraviť na dopravné obmedzenia. Správa a údržba Trnavského samosprávneho kraja sa totiž pustí do rekonštrukcie Kláštornej ulice v Piešťanoch. Celoplošná oprava v dĺžke 620 metrov si vypýta viac ako 80 tisíc eur.

Detail

26.10.2016

1

Trnavská arcidiecézna charita ponúka pomoc

Trnavská arcidiecézna charita – Nízkoprahový klub pre deti a mládež ponúka priestor na trávenie voľného času formou športových aktivít, spoločenských hier, tvorivých dielní, či pomoci pri domácich úlohách.

Detail