Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

  • sk
  • en
  • de

Informačný mesačník

Kultúrno-spoločenský štvrťročník

 

volby

Anketa

Ktorá lokalita najviac potrebuje nové detské ihrisko?

Celkom hlasov:
305
Hlasovanie začalo:
20. 1. 2016
Hlasovanie končí:
29. 2. 2016

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Odkaz pre starostu

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 7
DNES: 409
TÝŽDEŇ: 5808
CELKOM: 202451

Obsah

08.02.2016

Voľby do NR SR: Vydávanie hlasovacích preukazov a hlasovanie do prenosnej volebnej urny

Voľby do Národnej rady Slovenskej republiky sa uskutočnia o necelý mesiac. Oprávnení voliči, ktorí nebudú môcť voliť vo svojom okrsku, ale aj tí, ktorí chcú využiť voľbu do prenosnej volebnej urny, by si mali strážiť termíny.

Detail

08.02.2016

Zasadnutie mestského zastupiteľstva sa uskutoční 18. februára

Prvé tohtoročné zasadnutie mestského zastupiteľstva je o týždeň posunuté. Neuskutoční sa v plánovanom termíne 11. februára, ale až osemnásteho. Zasadnutie začína o trinástej hodine v zasadacej miestnosti Mestskej knižnice.

Detail

29.01.2016

Piešťany bojujú o detské ihrisko v hodnote 87 tisíc eur. Hlasujte aj vy!

Piešťany sa zapojili do súťaže o Lidl detské ihrisko v hodnote 87 tisíc eur. Vo svojej kategórii sú zatiaľ na piatom mieste s viac ako 7 tisíc hlasmi. Predbehli ich Šaľa, Pezinok, Hlohovec aj Vranov nad Topľou. Ihrisko získajú prvé dve mestá v každej z piatich kategórii.

Detail

10.02.2016

Poslanecká kancelária – viceprimátor Michal Hynek

V súvislosti so zmenou termínu rokovania mestského zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 18. februára 2016, došlo aj k zmene termínu hodín pre občanov v poslaneckej kancelárii.

Detail

08.02.2016

Zisťovanie údajov pre štatistiku rodinných účtov

Štatistický úrad SR pravidelne realizuje zisťovanie údajov pre štatistiku rodinných účtov. Toto zisťovanie sa uskutoční aj v roku 2016. Účelom štatistického zisťovania je okrem iného získať informácie o štruktúre, výške a vývoji príjmov fyzických osôb v rôznych typoch domácností.

Detail

08.02.2016

Slovenská POŠTA: Zmena otváracích hodín

S účinnosťou od 1. februára 2016 bola zrealizovaná zmena otváracích hodín na hlavnej piešťanskej pošte. Slovenská pošta, a.s. z dôvodu neefektívneho využívania hodín pre verejnosť v sobotu po 12,00 hod., preverila a prehodnotila súčasné hodiny pre verejnosť Pošty Piešťany pri dodržaní Požiadaviek na kvalitu poskytovania univerzálnej služby.

Detail

08.02.2016

Ochrana obyvateľstva SR pred účinkami elektromagnetických polí

Problematika vplyvu elektromagnetických polí (EMP) na obyvateľstvo začala byť aktuálna v dôsledku výrazného zvýšenia počtu zdrojov elektromagnetického žiarenia, najmä prudkým rozvojom telekomunikačných technológií. Napriek podpore, ktorej sa výskumu vplyvu elektromagnetických polí na zdravie človeka dostáva zo strany Svetovej zdravotníckej organizácie alebo Európskej únie, v súčasnosti nie je možné jednoznačne potvrdiť alebo vyvrátiť škodlivý vplyv dlhodobej expozície EMP na ľudský organizmus.

Detail

08.02.2016

Obľúbeného pedagóga môžete nominovať do 15. februára

V termíne do konca januára mohli obyvatelia mesta posielať návrhy na tradičné ocenenia – „Cenu primátora mesta Piešťany“ a „Športovec roka 2015“. Ocenenie Cena primátora je určené tým, ktorí výrazne prispeli k rozvoju v jednej z troch oblastí – sociálnej, kultúrnej a environmentálnej.

Detail

08.02.2016

Celoslovenská charitatívna kampaň "MÁTE SLINU?"

Čo majú spoločné speváčka Dominika Mirgová, herec Lukáš Latinák a futbalista Ján Mucha? Zachraňujú životy. Stali sa totiž tvárami kampane Máte slinu?, ktorá sa objavila v médiách po celom Slovensku. Viete, o čo v nej ide?

Detail

03.02.2016

Žiaci zo základných škôl si pripomenuli obete holokaustu

V utorok. 2. februára sa kinosála Mestského kultúrneho strediska zaplnila žiakmi 8. a 9. ročníkov piešťanských základných škôl. Pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetiam holokaustu sa tam uskutočnilo premietanie filmov. Podujatie zorganizovali Mesto Piešťany a Židovská náboženská obec.

Detail

01.02.2016

Piešťany sa prezentovali na veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour

V dňoch 28. – 31. januára sa v bratislavskej Inchebe uskutočnil už 22. medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour. Na podujatí už tradične nechýbali ani Piešťany, tento rok sa však mesto po niekoľkých rokoch neprezentovalo vo vlastnom stánku.

Detail

27.01.2016

Ekotopfilm – Envirofilm navštívi Piešťany

Po vianočnej prestávke vyráža tím Ekotopfilmu – Envirofilmu opäť na turné po Slovensku. Putuje po väčších aj menších slovenských mestách a neobíde ani slávne kúpeľné mesto Piešťany.

Detail

22.01.2016

Základná škola na Vajanského ulici bude od pondelka zavretá

V zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Piešťany je 5 základných škôl, 5 materských škôl so svojimi elokovanými pracoviskami, 1 základná umelecká škola a 2 centrá voľného času. Len jedna z inštitúcií bude pre štrajk učiteľov od pondelka zatvorená.

Detail

12.01.2016

Vývoz vianočných stromčekov

V mnohých domácnostiach dotváral vianočnú atmosféru živý vianočný stromček. To majú na pamäti aj radní a preto občanom oznamujú, že drevinu môžu vyhodiť ku kontajnerom. Pracovníci strediska verejnej zelene Služieb mesta Piešťany ich v týchto dňoch postupne zbierajú.

Detail

11.01.2016

Západoslovenská energetika poskytla mestu 8 tisíc eur

V prvej polovici uplynulého roka poskytla akciová spoločnosť Západoslovenská energetika Mestu Piešťany účelovo viazanú dotáciu vo výške 8 tisíc eur. Na základe zmluvy o poskytnutí finančných prostriedkov sa v kúpeľnom meste realizovali 3 projekty.

Detail

11.01.2016

Mesto Piešťany a klienti ZSS Domum ďakujú

Mesto Piešťany vyslovuje veľkú vďaku Hotelu Park a Hotelu Pavla za pripravenie štedrej večere pre bezdomovcov a klientov útulku v Zariadení sociálnych služieb (ZSS) Domum.

Detail

08.01.2016

Toalety na Poliklinike čaká rekonštrukcia

Mesto Piešťany podalo na základe podnetu občana podnet na Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave ohľadom stavu toaliet v budove Polikliniky. Úradníci podnet prešetrili v novembri. Nemocnica prisľúbila rekonštrukciu.

Detail

08.01.2016

Oznam - Zberné stredisko

Poplatok za uloženie drobných stavebných odpadov v prevádzke Zberné stredisko

Detail

08.01.2016

Budúcich prváčikov zapíšu neskôr

Slovenské základné školy zapíšu najmenších žiakov nie v zime, ale až na jar. Neskorší termín zápisov vítajú učitelia aj psychológovia. Dva mesiace v tomto veku vraj znamenajú pre vývoj detí veľmi veľa.

Detail

08.01.2016

Potravinové balíčky pre 15 rodín

Rotary Club Piešťany už po štvrtý raz pripravil potravinové balíčky a obdaroval nimi 15 rodín - mnohodetných i osamelých rodičov s nezaopatrenými deťmi z Piešťan i klientov, ktorým sú poskytované sociálne služby v ZSS Domum.

Detail

08.01.2016

Lidl daroval dvom školám po 3-tisíc eur

Súčasťou otvorenia nového nákupného centra na Bratislavskej ceste bola aj podpora žiakov dvoch najbližších základných škôl. 50 centov z každého nákupu nad 10 eur bolo venovaných na Základnú školu na Brezovej ulici a Základnú školu F. E. Scherera. Celkovo sa takto podarilo vyzbierať 1073 eur.

Detail

07.01.2016

Dôležité termíny pre daňovníkov

Viete dokedy treba podať priznanie k dani z nehnuteľnosti, zaplatiť poplatok za komunálny odpad alebo daň za psa? Máte nárok na odpustenie alebo zníženie poplatku za odpad?

Detail

07.01.2016

V tomto roku bude sedem zasadnutí zastupiteľstva

V roku 2016 sa predbežne uskutoční sedem riadnych zasadnutí mestského zastupiteľstva a to v mesiacoch február, apríl, máj, júl, október, november a december. Primátor môže zvolať podľa potreby poslancov aj mimoriadne.

Detail