Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Cesta do nemožna

Cesta do nemožna  1Milan Rastislav Štefánik bol prvým Slovákom, ktorý podnikol cestu okolo sveta, viac ráz zdolal Mont Blanc, prežil zostrelenie lietadla počas prvej svetovej vojny, bol intelektuál, vedec, politik a národný hrdina. Pred 100 rokmi všetci považovali jeho sny za utópiu, ale on sa nebál vykročiť do neznáma a nasledovať svoj sen o oslobodení vlastného národa napriek všetkým prekážkam. Jeho životné osudy sa zdajú byť až neuveriteľné, veď to všetko dokázal jediný človek s podlomeným zdravím, pochádzajúci z najchudobnejších pomerov.

Dátum konania: 6. 12. 2019 začiatok od 17:30

Miesto konania: KSC Fontána, Beethovenova 1, Piešťany

Typ akcie: kino - film

Organizátor: Mestské kultúrne stredisko mesta Piešťany

Prvý slovenský celovečerný trikový film, v ktorom odhalíme neznáme dobrodružstvá plné drám, emócií a humoru, ako ich zažil a mohol zažiť sám M. R. Štefánik na svojej životnej ceste. Pohybujeme sa tak naprieč kontinentmi, na hranách dobrodružného, životopisného a romantického filmu, zobrazeného s humorom a nadhľadom. 
Na filme dva roky spolupracovalo viac ako 24 českých a slovenských animátorov. Titulnú rolu vynikajúco stvárnil Tomáš Mischura z Martinského divadla.

Režisérom filmu je piešťanský rodák Noro Držiak.

Pozývame vás na tento film do Kina Fontána.

 


Vytvorené: 26. 11. 2019
Posledná aktualizácia: 26. 11. 2019 16:06