Menu
Mesto Piešťany
Piešťany

!!! Mestský úrad v Piešťanoch bude v stredu 31. mája 2023 zatvorený !!!

Mesto slnka, vody, zelene a zdravia

TÍM MESTSKEJ POLÍCIE SA ROZŠÍRIL O SYMPATICKÚ POLICAJTKU

TÍM MESTSKEJ POLÍCIE SA ROZŠÍRIL O SYMPATICKÚ POLICAJTKU

Dominiku Hulmanovú môžete v službách Mestskej polície mesta Piešťany v uliciach nášho mesta stretnúť od začiatku júna.

Aké je to byť mestskou policajtkou a prečo sa niekto rozhodne pre prácu, ktorú mnoho ľudí vníma skôr negatívne, sme sa opýtali Dominiky Hulmanovej.

Prečo ste sa rozhodli stať sa mestskou policajtkou? Bol to Váš detský sen alebo to priniesol život?

Každý z nás má nejaké sny, no mojím snom nebolo stať sa mestskou policajtkou, chcela som byť učiteľkou v materskej škôlke. No sny sa menia a aj v živote sa toho veľa mení, takže človek zváži viac možností, že kde robiť a čo robiť. Hľadala som niečo, kde budem môcť pomáhať, byť viac užitočná, komunikovať s ľuďmi a hlavne nebyť zavretá celý deň v jednej miestnosti a samozrejme veľmi rada šoférujem, takže to už by bol len bonus k práci. Náhodne som našla túto ponuku práce, nezaváhala som a išla som ihneď do toho.

Akú prípravu ste museli absolvovať pre nástupom do tejto pozície?

Musela som absolvovať psychotesty, zdravotnú prehliadku ale najhlavnejšia bola škola (Školiace a výcvikové stredisko na odbornú prípravu príslušníkov obecnej polície v Nitre), ktorú sme museli absolvovať úspešnou skúškou. Tá pozostávala z písomnej a ústnej časti. Počas školy sme chodili aj na strelnicu, kde sme sa naučili ako manipulovať a strieľať so zbraňou a taktiež sme mali fyzickú prípravu, kde sme sa učili ako zakročiť voči páchateľovi/om. Takže posledné týždne to bolo len o učení, nevedela som sa na nič iné sústrediť v hlave mi išla dokola už len škola a paragrafy.

Ste prvá žena v službách Mestskej polície mesta Piešťany, ktorá bude pracovať priamo v teréne. Ako Vás medzi seba prijali Vaši kolegovia?

Je to zaujímavé byť prvou ženou, ľudia pozerajú prekvapene, niekto z nedôverou, niekto s radosťou, že konečne žena a zmena. Názory sú rôzne. Ale zatiaľ je viac pozitívnych, čo ma nesmierne teší. Kolegovia ma prijali veľmi dobre, ja som toho názoru, že s mužmi alebo so zmiešaným kolektívom je to lepšie ako len čisto so ženami. Atmosféra je taká uvoľnenejšia, veselšia a muži toľko toho neriešia a aj keď sa pohádajú tak sa hneď o pár minút spolu rozprávajú. U žien to je zložitejšie. Takže mne tento kolektív veľmi vyhovuje. No, ešte som len na začiatku. Stále nepoznám všetkých, ide to postupne.

Aký je vlastne pracovný čas mestského policajta a bežná náplň práce?

Pracovný čas je 12 hodín. Ranná alebo nočná služba a potom dva dni voľno. Bežná práca mestského policajta je hlavne ochrana života, zdravia, majetku a teda aj poriadku občanov. Taktiež parkovanie, to je asi najväčší problém mestských polícií, ale je toho omnoho viac.

 

Aké boli Vaše prvé hodiny v teréne a za čo ste udelila prvú pokutu?

Moje prvé hodiny v teréne boli plné napätia, nevedela som čo všetko ma čaká, no mám pred sebou ešte toho veľa. Moja prvá pokuta bola daná za zákaz odbočenia. 

 

Dátum vloženia: 19. 6. 2022 14:52
Dátum poslednej aktualizácie: 21. 6. 2022 7:35

Info

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Fotogaléria

Posledná pridaná fotografia

Aktuálna teplota

30.5.2023 09:47

Aktuálna teplota:

18.7 °C

Vlhkosť:

58.9 %

Rosný bod:

10.5 °C

Odstávky a rozkopávky

odstávky a rozpopávky

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:16
DNES:933
TÝŽDEŇ:3881
CELKOM:5074624

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Odkaz pre starostu

Prevencia, príprava a ochrana obyvateľstva pred ohrozením

Piešťanské informačné centrum

ZMO

Logo ZMO

SZĽH

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:16
DNES:933
TÝŽDEŇ:3881
CELKOM:5074624

hore

PARTNERSKÉ MESTÁ