Menu
Mesto Piešťany
Piešťany

Mesto slnka, vody, zelene a zdravia

Piešťanský týždeň: Stanovisko prednostu mestského úradu

na základe nášho telefonického rozhovoru Vám zasielam okruh tém, o ktorých by som chcel s vami diskutovať s výsledkom predložiť Vaše vyjadrenia čitateľom Piešťanského týždňa a zároveň obyvateľom mesta, v ktorom máte česť pôsobiť ako prednosta mestského úradu.

1. Od optimalizácie organizačnej štruktúry na MsÚ v Piešťanoch prešlo už viac ako pol roka - ako sa jej výsledky prejavujú v praxi.
2. Posty vedúcich oddelení sú už obsadené na základe výberových konaní. Ako kritériá rozhodovali pri ich výbere, aké predstavy má o ich práci prednosta úradu, človek, ktorý podľa zákona o obecnom zriadení mestský úrad vedie a jeho prácu organizuje.
3. Mestský rozpočet a jeho kvalita i stabilita + zmeny v ňom počas roku.
4. Plán hospodárskeho a sociálneho rozvoja - ako ďalej.
5. Sťažnosť na neprofesionalitu pri výkone práce hovorkyne mesta E. Bereczovej.

Verím, pán prednosta, že ako človek, zastávajúci zodpovedné miesto v miestnej samospráve - verejnej inštitúcii, narábajúcej s peniazmi nás, daňových poplatníkov, si uvedomíte zodpovednosť voči verejnosti, medzi ktorú patria aj čitatelia Piešťanského týždňa a zároveň prejavíte dostatok nadhľadu a veľkorysosti, ktoré k úspešnému výkonu takejto takejto funkcie nevyhnutne patria a po preštudovaní tém mi zašlete čo najskôr termín na stretnutie a prípravu rozhovoru, ktorý redakcia Piešťanského týždňa zverejní len po Vašej autorizácii.

Ďakujem za Vašu ponuku na diskusiu a uisťujem Vás, že si veľmi dobre uvedomujem zodpovednosť vyplývajúcu z funkcie prednostu Mestského úradu Piešťany, pri výkone ktorej postupujem podľa platných právnych noriem vzťahujúcich sa na činnosť Mestského úradu Piešťany. V zmysle platného Organizačného poriadku MsÚ Piešťany informácie z oblasti činnosti orgánov mesta pre domácich a zahraničných novinárov pripravuje referent kancelárie vedenia mesta. V zmysle Štatútu mesta Piešťany ani Organizačného poriadku MsÚ Piešťany, nie je povinnosťou, ani náplňou práce prednostu MsÚ komunikácia s médiami. Nemôžem súhlasiť s Vašim tvrdením, ktoré odznelo v telefonickom rozhovore, že som verejný činiteľ a mojou povinnosťou je verejne vystupovať v médiách za mesto Piešťany. Zamestnanec územnej samosprávy, ktorým som aj ja,  je v zmysle §128 zák.č. 300/2005 Z.z. verejným činiteľom, avšak pre účely Trestného zákona. Povinnosť zamestnanca územnej samosprávy ako verejného činiteľa verejne vystupovať v médiách nie je v Trestnom zákone, ani v inom súvisiacom právnom predpise ustanovená. Z uvedeného dôvodu Vás s Vašou žiadosťou o zodpovedanie otázok musím odkázať na kompetentnú zamestnankyňu kancelárie vedenia mesta Piešťany pani Bereczovú.

Dátum vloženia: 10. 3. 2016 15:30
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 9. 2016 12:35
Autor: Eva Bereczová

Info

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Fotogaléria

Posledná pridaná fotografia

Aktuálna teplota

25.9.2023 08:57

Aktuálna teplota:

16.8 °C

Vlhkosť:

75.4 %

Rosný bod:

12.5 °C

Odstávky a rozkopávky

odstávky a rozpopávky

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Odkaz pre starostu

Prevencia, príprava a ochrana obyvateľstva pred ohrozením

Piešťanské informačné centrum

ZMO

Logo ZMO

SZĽH

 

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:12
DNES:353
TÝŽDEŇ:353
CELKOM:5325528

hore

PARTNERSKÉ MESTÁ