Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

ZMOS PONÚKA PREHĽAD MOBILNÝCH ODBEROVÝCH MIEST

Typ: ostatné | Mesto
Projektu pod názvom „ Digitálny reštart samospráv „ dáva širokej verejnosti možnosť si na jednom mieste v prehľadnej interaktívnej mape nájsť svoje mobilné odberové miesto (MOM) na testovanie COVID-19 kdekoľvek na Slovensku.

Prehľad rozmiestnenia mobilných odberových miest je k dispozícii na jednom z najnavštevovanejších katalógov zdravotníckych zariadení ZZZ.sk na stránke korona.zzz.sk. Sú pridané MOMky miest a obcí, ktoré už aktívne využívajú rezervačný systém Bookio.

Dostupný je tiež zoznam MOM z portálu korona.gov.sk a ďalšie podľa aktuálnych verejne dostupných dát. Je potrebné však dodať, že táto mapa je otvorená všetkým už existujúcim riešeniam, ktoré pomáhajú na rovnakom princípe ako to je v prípade Bookio.  

Pridanou hodnotou mapy je predovšetkým jednoduché vyhľadávanie MOMky vo svojej aktuálnej blízkosti. Tiež ide o možnosť rezervácie cez už overený online rezervačný systém Bookio a to na aktuálny konkrétny voľný termín. Tieto MOMky sú farebne odlíšené od tých, ktoré nevyužívajú žiadny rezervačný systém, alebo neumožňujú výber konkrétneho voľného termínu. Ľudia tak nemusia sledovať web stránky samospráv, prípadne prácne vyhľadávať konkrétne odberné miesto na internete.

Systém je jedinečný v tom, že návštevník si zadá svoju adresu, zvolený dátum a systém mu automaticky vyhľadá všetky MOM v okolí 10 až 50 km podľa zadaných parametrov a zobrazí ich na mape. Záujemca má dostupné rôzne filtre pre vyhľadávanie podľa názvu mesta či obce a stránka je optimalizovaná pre mobily, tablety a PC pre čo najvyšší užívateľský komfort.

Zdroj: tlačová správa ZMOS


Vytvorené: 22. 2. 2021
Posledná aktualizácia: 22. 2. 2021 08:13