Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Cestovné poriadky

Mobilná aplikácia

logo mobilná aplikáciagoogleapple

e Služby

eSlužby

Parlamentné voľby

Voľby prezidenta 2019

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 13
DNES: 1243
TÝŽDEŇ: 14689
CELKOM: 2353551

Obsah

ZAPOJME SA AJ MY DO PROJEKTU HODINA ZEME

Typ: ostatné | náš tip | Mestský úrad | Mesto
ZAPOJME SA AJ MY DO PROJEKTU HODINA ZEME 1Hodina Zeme je najväčšou celosvetovou kampaňou zameranou na zvýšenie povedomia verejnosti v oblasti klimatických zmien.  Zhasnutím svetla na 1 hodinu každoročne spája viac ako miliardu ľudí na celom svete. Vytvára tak symboliku spoločnej zodpovednosti za budúcnosť našej planéty.

História kampane sa datuje k roku 2007, keď v austrálskom Sydney viac ako 2,2 miliónov domácností a vyše 2000 firiem vyplo na hodinu elektrické osvetlenie.

Hlavnou myšlienkou podujatia je nielen upozorniť na existenciu problémov ako je globálne otepľovanie, klimatické zmeny či znečisťovanie našej planéty, ale aj malými skutkami prispievať  k riešeniu týchto problémov.

Do projektu sa môžu zapojiť všetci občania. Ako? Veľmi jednoducho: keď v čase od 20.30 do 21.30 h vo svojich domácnostiach vypneme elektrické osvetlenie.

Je veľmi veľa spôsobov, ako môžeme pomôcť Zemi, stačí si len vybrať.  Zhasnime za sebou svetlo v miestnosti, v ktorej sa nikto nenachádza, pokiaľ nemusíme, nechoďme autom, nasadnime na autobus, bicykel alebo sa prejdime pešo. Separujme odpad, šetrime vodou, nakupujme lokálne výrobky…  Je len na nás, či prispejeme k záchrane našej planéty.

 


Vytvorené: 29. 3. 2019
Posledná aktualizácia: 29. 3. 2019 10:44
Autor: