Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

e Služby

eSlužby

Cestovné poriadky

Parlamentné voľby

Voľby prezidenta 2019

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 9
DNES: 295
TÝŽDEŇ: 9106
CELKOM: 2037724

Obsah

Základná umelecká škola oslávila jubileum

Typ: Primátor | Press | ostatné | náš tip | Mesto
Riaditeľ ZUŠ prevzal ocenenie z rúk primátora Piešťan.Slávnostným galavečerom vo veľkej sále Domu umenia v Piešťanoch si pedagógovia, absolventi a žiaci spolu s rodičmi a hosťami pripomenuli 75. výročie založenia Základnej umeleckej školy v Piešťanoch.

V pestrom kultúrnom programe sa predstavili bývalí i súčasní žiaci tejto školy, ale aj ich učitelia. Plná sála ocenila ich umenie dlhotrvajúcim potleskom.

Na úvod galavečera primátor Peter Jančovič odovdal riaditeľovi školy Kamilovi Vavrincovi  Pamätnú plaketu primátora mesta Piešťany.

Ocenenie z rúk primátora získal aj Michal Šintál za úspešnú celoživotnú pedagogickú a organizačnú činnosť, vyhľadávanie, prípravu, podporu a usmerňovanie mladých talentov. Peter Jančovič vyzdvihol záslužnú činnosť pána Šintála, v životopise ktorého ho zaujalo napríklad, že už ako  10-ročný vedel odohrať celú svätú omšu na organe, ako sa stal učiteľom hry na akordeón, ktorý od roku 1967 učil vo svojom rodisku – vo Veľkých Kostoľanoch na vysunutom pracovisku našej ĽŠU. Vtedy aj založil dychovú hudbu Rovina.  Dychovku založil aj na škole v Piešťanoch, viedol spevácky zbor a so svojimi žiakmi reprezentoval školu i mesto Piešťany na rôznych súťažiach. Mnohí jeho žiaci sú dnes renomovaní umelci. Preto mu právom patrí toto ocenenie.

Foto: Martin Palkovič.


Vytvorené: 25. 3. 2019
Posledná aktualizácia: 25. 3. 2019 11:53