Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Cestovné poriadky

Mobilná aplikácia

logo mobilná aplikáciagoogleapple

e Služby

eSlužby

Parlamentné voľby

Voľby prezidenta 2019

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 12
DNES: 1202
TÝŽDEŇ: 3861
CELKOM: 2376071

Obsah

Vyjadrenie primátora mesta Piešťany k zmene fakturačného systému platieb spoločnosti TAVOS, a. s.

Typ: Primátor | Press | ostatné
Vyjadrenie primátora mesta Piešťany k zmene fakturačného systému platieb spoločnosti TAVOS, a. s.  1So znepokojením som prijal informácie od viacerých občanov a podnikateľov o zmene fakturačného systému platieb pre spoločnosť TAVOS, a. s., ktorej Mesto Piešťany je akcionárom. Občania dostávajú v týchto dňoch „faktúru za opakované dodanie tovaru a služieb“ od spoločnosti TAVOS s dátumom splatnosti 31. januára 2020. Ide o preddavkovú úhradu na obdobie troch mesiacov, t. j. od 1. 1. 2020 – 31. 3. 2020. Tento nový spôsob fakturácie môže pre viacerých občanov spôsobovať existenčný problém, nakoľko v januári musia zaplatiť aj faktúru za december 2019.

Volal som s viacerými občanmi, aby som sa uistil, či sa to naozaj týka väčšiny obyvateľov a zistil som, že je to pravda. Preto som sa ihneď spojil s generálnym riaditeľom spoločnosti Ing. Radovanom Foltinským a tiež s ekonomickou riaditeľkou spoločnosti Ing. Kováčovou. Vedenie TAVOS-u potvrdilo, že pristúpilo k zmene vo fakturáciách na rok 2020, a to na systém zálohových platieb.

Riaditeľovi som vyjadril svoje znepokojenie, že verejnosť nebola včas informovaná a preto občania ani podnikatelia nemohli byť pripravení na nový spôsob platieb. Ako druhý najväčší akcionár spoločnosti na pracovnom stretnutí členov dozornej rady a členov predstavenstva, ktoré bude v piatok 31. 1. 2020 v sídle spoločnosti budem žiadať prehodnotenie nastaveného systému zálohových platieb a verejnosť budem o záveroch rokovania   informovať.

                                                             Peter Jančovič, primátor mesta Piešťany


Vytvorené: 29. 1. 2020
Posledná aktualizácia: 29. 1. 2020 17:43