Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Cestovné poriadky

Mobilná aplikácia

logo mobilná aplikáciagoogleapple

e Služby

eSlužby

Parlamentné voľby

Voľby prezidenta 2019

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 18
DNES: 1167
TÝŽDEŇ: 3912
CELKOM: 2448384

Obsah

VIAC STROMOV V NAŠOM MESTE

Typ: ostatné | náš tip | Mesto
Výsadbu stromov a inej vegetácie v slovenských obciach podporí envirorezort v rámci národného projektu Zelené obce Slovenska, ktorý je financovaný z európskych fondov. O poskytnutie finančnej podpory v maximálnej výške 16 tisíc eur sa uchádzajú aj Piešťany.

Národný projekt, ktorý  je zameraný na zachovanie a obnovu biodiverzity a ekosystémov mimo chránených území zastrešuje Slovenská agentúra životného prostredia.

V rámci projektu plánujeme vysadiť 89 stromov, 68 ks dreviny Javor poľný, 8 ks Hrab obyčajný a 10 ks Dub zimný. Výsadba stromov bude realizovaná v katastrálnom území Kocurice na parceliach, ktoré sú vo výlučnom vlastníctve mesta Piešťany.

Zo získaných financií sa bude hradiť dodanie drevín a pôdneho substrátu, výsadba, nevyhnutné terénne úpravy ako aj následný monitoring vitality jednotlivých drevín.

Národný projekt s názvom Podpora biodiverzity prvkami zelenej infraštruktúry v obciach Slovenska - Zelené obce Slovenska je zameraný na zachovanie a obnovu biodiverzity a ekosystémov mimo chránených území. Národný projekt sa zameriava najmä na realizačné opatrenia na úrovni obnovy, budovania a zachovania prírodných a poloprírodných oblastí, ako prvku zelenej infraštruktúry, a to prostredníctvom realizácie vegetačných prvkov. Národným projektom sa prispeje k zlepšeniu stavu kvality životného prostredia, a to prostredníctvom drevinovej revitalizácie existujúcich ekosystémov.

 


Vytvorené: 5. 6. 2020
Posledná aktualizácia: 5. 6. 2020 13:55