Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

e Služby

eSlužby

Cestovné poriadky

Parlamentné voľby

Voľby prezidenta 2019

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 32
DNES: 1007
TÝŽDEŇ: 8346
CELKOM: 1989828

Obsah

STRIEBORNÍ NA MAJSTROVSTVÁCH SVETA

Typ: Press | ostatné | náš tip | Mesto
STRIEBORNÍ NA MAJSTROVSTVÁCH SVETA 1V dňoch 5. - 11. augusta 2019 sa v juhokórejskom meste Gwangju uskutočnili majstrovstvá sveta veteránov vo dnom póle. Zúčastnili sa ich aj hráči Klubu vodného póla H2O pólo Piešťany vo vekovej kategórii 65+.

Družstvo malo za súperov 7 ďalších účastníkov, s každým z nich odohralo vzájomný zápas. Napriek veľmi ťažkým podmienkam pri denných horúčavách okolo 40°C a za vysokej vlhkosti vzduchu bol pre náš tím priebeh celého turnaja veľmi úspešný. Naše družstvo nakoniec obsadilo skvelé druhé miesto, a to len o skóre za víťazným nemeckým Düsseldorfom.

Napriek tomu, že naši neprehrali v turnaji ani jedno stretnutie a hoci sa nedostali na najvyšší stupienok, piešťanskí vodní pólisti - veteráni dosiahli pekný úspech na svetovom podujatí, na ktorom sa pravidelne zúčastňujú tisícky športovcov z celého sveta.

Oporami piešťanského družstva boli hlavne Igor Vestenický a Jozef Cifra. Navyše v družstve BT Piešťany v kategórii 70+, ktoré bolo zložené väčšinou z amerických hráčov, hral aj Ivan Kolárik, ktorý si taktiež priviezol striebro za umiestnenie na duhom mieste vo svojej vekovej kategórii.

Celkové poradie:  1. Düsseldorf,  2. H2O Piešťany,  3. Santa Barbara

Srdečne blahoželáme!

 

(Autor textu: Jozef Cifra)


Vytvorené: 14. 8. 2019
Posledná aktualizácia: 14. 8. 2019 15:42
Autor: