Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

SILNÍ MUŽI BUDÚ SÚŤAŽIŤ V PIEŠŤANOCH

Typ: ostatné
Už túto nedeľu, 8. mája 2022 sa stretnú siláci strednej váhy - do 105 kg na Námestí slobody v Piešťanoch, aby v piatich testoch sily bojovali o titul majstra Slovenska.

Po roku sa tak za pomoci mesta, podpory a záštity primátora mesta Piešťany Petra Jančoviča a Rezortu Piešťany, zídu strongmani v tomto známom kúpeľnom meste. Čakať ich bude päť disciplín.

„Pretek začne dvíhaním hrubej tyče, tzv. nápravy, ktorú budú musieť zodvihnúť nad hlavu do vystretých rúk. Váha bude 125 kíl, taktiež hrubú tyč ale s váhou 225 kilogramov, budú dvíhať na cvik, ktorý sa volá mŕtvy ťah. Zo zeme do vystretej polohy je mimoriadne obtiažne dostať toto náčinie!

Prevracať sa bude 400 kilová pneumatika, tlačiť 200 kilový fúrik a dvíhať kameň s váhou presahujúcou 100 kíl. Náročné skúšky preveria pripravenosť každého siláka a súčet bodov získaných v jednotlivých disciplínach určí majstra Slovenska pre rok 2022,“ upresňujú organizátori podujatia.

„Príďte povzbudiť silákov, pozrieť si výkony strongmanov, už túto nedeľu, 8. mája. Podujatie začína o 14-tej hodine na Námestí slobody v Piešťanoch. Pripravené sú aj divácke súťaže, tešíme sa na Vás,“ pozývajú strongmeni.

 

Zdroj: Tlačová správa - Slovenská asociácia silných mužov


Vytvorené: 4. 5. 2022
Posledná aktualizácia: 4. 5. 2022 14:59