Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

RIADITEĽ MSKS S VÍZIAMI DO BUDÚCNA

Typ: ostatné | Mesto
Nový riaditeľ Mestského kultúrneho strediska mesta Piešťany Peter Sedláčik je vo svojej funkcii od 1. apríla 2020. Na pozícii riaditeľa MsKS nahradil Martu Jurčovú, ktorá po 16 rokoch vedenia organizácie odišla do dôchodku.

Vo svojej funkcii ste viac ako dva mesiace. To je už dosť dlhý čas na oznámenie sa činnosťou inštitúcie. Sú veci, ktoré je treba zmeniť?

„Určite treba zmeniť spôsob propagácie organizácie. Web stránky MsKS je potreba zjednotiť, sprehľadniť, zatraktívniť  a postupne zväčšiť jej sledovanosť. Tiež chceme aby sme o našich aktivitách dávali vedieť aj mladšej a strednej generácii, a na to je potrebné poskytovať informácie aj na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.“ Veľký potenciál vidí Peter Sedláčik  vo výstavných priestoroch Galérie Fontána: „Chcel by som zvýšiť prestíž Galérie Fontána a dať ju do väčšej pozornosti návštevníkom mesta. Zároveň sa zamerať na výber autorov, spestriť ponuku prezentovaných výstavných diel, ale hlavne dať možnosť prezentovať sa domácim autorom a ich tvorbe. V meste máme množstvo kvalitných autorov, ktorí sú známi za hranicami mesta, a u nás častokrát o nich ani nevieme.“

Priestor na zlepšenie vidí riaditeľ MsKS aj v Kine Fontána. Časom chce založiť dramaturgickú radu kina, zloženú prevažne z mladých ľudí, ktorí majú skúsenosti aj zo zahraničných filmových festivalov. Od rady by očakával väčší prehľad vo filmovom dianí a s tým spojené skvalitnenie dramaturgie kina a filmového klubu. V programe kina chce dať viac priestoru slovenskej tvorbe a zaviesť online predaj lístkov, čo bude pre kino posun vpred a návštevníci to určite uvítajú.

Peter Sedláčik je otvorený komunikácii aj so združeniami či miestnymi aktivistami pôsobiacimi v kultúrno-kreatívnej oblasti, napr.s Piešťanským okruhom alebo Artou, a rád sa nechá inšpirovať ich podnetmi a nápadmi. V rámci výstav vidí budúcnosť prepojenia danej výstavy s následnou diskusiou k téme.

Kultúrnych podujatí je v našom meste veľké množstvo a latka je nastavená vysoko. Vidíte tu priestor niečo zmeniť?

„Chcem zachovať a pokračovať v  programoch pre staršiu generáciu, ktoré majú už svoju tradíciu. Ale treba pracovať na tom, ako pritiahnuť ku kultúre v našom meste viac ľudí mladšej a strednej generácie.“

Je pravdepodobné, že nový riaditeľ MsKS bude aj pri otvorení zrekonštruovaného letného kina, ktoré bude patriť pod túto inštitúciu. Otvorením nového kultúrneho priestoru prídu nové výzvy spojené s prevádzkou a dramaturgiou letného kina.

V týchto dňoch prebiehajú rekonštrukčné práce v priestoroch Galérie Fontána a inventarizácia výstavných diel vo Výstavnej sieni v Starej lekárni.


Vytvorené: 15. 6. 2020
Posledná aktualizácia: 17. 6. 2020 07:15