Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Radnica pripravuje piknik v parku, podporila ho aj Nadácia ZSE

Typ: Mesto
Radnica pripravuje piknik v parku, podporila ho aj Nadácia ZSE 1„Piknik v parku“ sa dostal medzi 137 projektov, ktorým nadácia v grantovom programe Rozprúdime regióny prerozdelila 100 tisíc eur. Deň plný dobrej nálady, jedla a skvelej atmosféry je naplánovaný na mesiac september.

Do prvého ročníka otvoreného grantového programu, ktorého zámerom je podporiť komunitný a kultúrny život v obciach západoslovenského regiónu sa prihlásilo 379 projektov. Nadácia ZSE nakoniec vybrala menšiu polovicu z nich. Úspešné boli aj Piešťany – uspelo až 6 piešťanských nápadov, na ktorých realizáciu pôjde viac ako 4 tisíc eur:

  • Piešťanský Fotoklub , o.z. – Parkfoto 2016 – festival kreatívnej fotografie
  • Materské centrum Úsmev – Pirátska párty
  • Mesto Piešťany – Piknik v parku
  • Občianske združenie MARESSA – Zorbing futbal – benefičný turnaj
  • Občianske združenie Kvas – Piešťanské Prúdy
  • Nadácia ADELI – Benefičný koncert Jurkov tajný sen

Mesto Piešťany plánuje projekt Piknik v parku realizovať po letných prázdninách. Na tento účel bude využitý Mestský park, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou. Podujatie bude určené miestnym obyvateľom, organizáciám i podnikateľským subjektom, ktorí spoločne strávia chvíle v príjemnom prostredí, pri dobrom jedle a v dobrej nálade. Množstvo sprievodných aktivít bude akýmsi protikladom tráveniu času pri výdobytkoch dnešnej doby, ako sú počítače, telefóny, či hracie konzoly. Cieľovou skupinou sú všetky vekové kategórie – od tínedžerov, rodiny s deťmi až po seniorov. Projekt bude realizovaný samosprávou v spolupráci s miestnymi organizáciami a podnikateľskými subjektmi, ktorí vytvoria voľnočasové aktivity pre všetky vekové kategórie a budú sa spolupodieľať na podávaní občerstvenia.


Vytvorené: 8. 8. 2016
Posledná aktualizácia: 7. 11. 2017 23:13