Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

e Služby

eSlužby

Cestovné poriadky

Parlamentné voľby

Voľby prezidenta 2019

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 11
DNES: 300
TÝŽDEŇ: 9111
CELKOM: 2037729

Obsah

Rada Asociácie prednostov rokovala v Piešťanoch

Typ: ostatné | Mesto
Rada Asociácie prednostov rokovala v Piešťanoch 1Asociácia prednostov úradov miestnej samosprávy v SR (ďalej len APÚMS) bola založená ešte v roku 1992. Počas 27-ročnej histórie aktívne napomáhala svojim členom, ale i ostatným prednostom na obecných a mestských úradoch predovšetkým v ich odbornom raste, odbornej príprave na zvládnutie náročných úloh vo verejnej správe v prospech jej kvalitného fungovania pre občanov.

Na čele tejto organizácie je prezident. Dňa 14. marca 2019 v priestoroch Grand hotela Permon na Podbanskom bola na sneme za prezidentku Asociácie zvolená prednostka MsÚ v Piešťanoch, RNDr. Denisa Bartošová. Prvé pracovné stretnutie pod jej vedením sa konalo 3. apríla v Piešťanoch. Zasadala Rada Asociácie ako výkonný orgán. Obsahom rokovania Rady bola okrem pracovných záležitostí aj voľba výkonného predsedu APÚMS a voľba viceprezidenta. Návrhy na personálne zloženie v súlade so stanovami predložila prezidentka a Rada ich schvaľuje. „Za viceprezidenta som navrhla Tomáša Borovského, prednostu MsÚ v Hlohovci, všetci prítomní členovia Rady ho schválili. Za výkonného predsedu sme mali štyroch kandidátov, z nich som navrhla kolegyňu prednostku z MsÚ Tlmače Zuzanu Kotrus Rákociovú. Tiež bola jednomyseľne schválená,“ informovala Denisa Bartošová.

V ďalších bodoch rokovania sa Rada zaoberala podstatnými zmenami súvisiacimi s fungovaním APÚMS: „Teší ma, že sme našli spoločnú reč v zmenách, ktoré chceme realizovať, napríklad chceme úplne iným spôsobom realizovať naše odborné konferencie, tie sú dvakrát do roka. Organizujeme tiež odborný seminár, ktorý sa bude konať v máji a jeho hlavnými témami sú Základy etikety a protokolu v praxi; Nakladanie s majetkom obce a Finančná kontrola v obecnej samospráve po 1. januári 2019. Už štvrté volebné obdobie ideme do tzv. manažérskeho vzdelávania prednostov, je to super projekt, pretože obsah vzdelávania súvisí práve s manažovaním úradu. Odborníkom v tejto oblasti je Ladislav Briestenský, náš čestný člen, v histórii Asociácie bol druhým prezidentom,“ vysvetľuje prezidentka a na záver dodáva: "Počas rokovania Rady v Piešťanoch panovala veľmi príjemná pracovná atmosféra, materiály, ktoré som k rokovaniu pripravila, boli všetky schválené a čo ma osobne teší, to je to nadšenie všetkých členov Rady, starých aj nových, lebo práve to ma vie nabudiť k ďalšej práci. Som vďačná, že prišli, že boli vecní, priniesli sem progresívne myslenie.“


Vytvorené: 6. 4. 2019
Posledná aktualizácia: 6. 4. 2019 23:17
Autor: