Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

PRED DOMOM UMENIA BUDÚ DISKUTOVAŤ O SLOVENSKEJ POVOJNOVEJ ARCHITEKTÚRE

Typ: ostatné | Mesto
Ako sa staráme o architektonické dedičstvo modernizmu? Dokážeme uznať hodnoty, ktoré nesú monumentálne stavby postavené za socializmu? Pozývame vás na diskusiu s názvom Dom umenia: Lekcia pre Istropolis v sobotu 12.9. o 11:00 do Cinematik Baru pred Domom umenia.

Diskutovať s architektkou Líviou Gažovou budú Alexandra Kusá, riaditeľka Slovenskej národnej galérie, Peter Szalay z Oddelenia architektúry SAV a Adam Gajdoš, spoluautor námetu dokumentárnej série o modernej architektúre Ikony, ktorý mal premiéru tento týždeň na RTVS. „Diskusia je súčasťou našich snáh o propagáciu architektúry budovy Domu umenia a koná sa ako súčasť programu filmového festivalu Cinematik a Dní európskeho kultúrneho dedičstva,“ hovorí Lívia Gažová.

V rámci festivalu Cinematik sa uskutočnia ešte ďalšie podujatia zamerané na architektúru. V piatok a v sobotu o 9:00 prebehnú komentované architektonické prehliadky Domu umenia, ktorý je perlou slovenskej architektúry a jednou z mála brutalistických stavieb na Slovensku zachovaných skoro do posledného detailu. Vstup na prehliadku je voľný, vyžaduje sa dodržiavanie hygienických nariadení. V sobotu o 10:00 premietne Dom umenia v rámci festivalu premiéru dokumentárneho seriálu Ikony o autorovi návrhu Domu umenia Ferdinandovi Milučkom. Vstup na premietanie je na akreditácie festivalu Cinematik. V galérii Domu umenia prebieha výstava fotografií architektúry študentov VŠVU a profesora Ľuba Stacha s názvom DOFO, ktorá je venovaná 40. výročiu otvorenia Domu umenia.


Vytvorené: 8. 9. 2020
Posledná aktualizácia: 8. 9. 2020 13:07