Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Spojené voľby 2022

Spojené voľby 2022

Cestovné poriadky

Mobilná aplikácia

logo mobilná aplikáciagoogleapple

e Služby

eSlužby

Odstávky a rozkopávky

odstávky a rozpopávky

Prevencia, príprava a ochrana obyvateľstva pred ohrozením

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 12
DNES: 754
TÝŽDEŇ: 2686
CELKOM: 4464236

Obsah

OSLÁVTE ANNU V PIEŠŤANOCH, MESTO BUDE PLNÉ PREKVAPENÍ

Typ: ostatné
Na oslavu mena Anna sa v sobotu 23. júla 2022 uskutoční tradičný Krojovaný Anna bál, ktorého cieľom je nielen priniesť do ulíc mesta zábavu, ale aj zachovať záujem o ľudové tradície, kroje, zvyky a hudobné nástroje.

Do programu podujatia sa môžu aktívne zapojiť aj náhodní diváci.

„Anna bály v kúpeľných mestách majú takmer dvesto ročnú tradíciu. V Piešťanoch sa koná toto podujatie už desiaty rok, pretože sa tu teší veľkej obľube a je pekným spestrením a súčasťou našej letnej kúpeľnej sezóny,“ hovorí Tatiana Nevolná, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany.

Na Anna bál každý rok prichádzajú folkloristi z celého Slovenska aj zo zahraničia. Pre mnohých návštevníkov je prekvapením, že do programu sa môže aktívne zapojiť ktokoľvek z divákov a zaspievať či zatancovať si na pódiu. Obľúbenou časťou podujatia je podvečerný krojovaný sprievod mestom, ktorému bude predchádzať popoludnie plné vystúpení folkloristov z celého Slovenska aj z Českej republiky. Predstavia sa hudobníci, tanečníci, gajdoši aj fujaristi. Nemenej atraktívna bude večerná časť podujatia nazvaná Zem spieva a Piešťany s ňou. Počas nej dostanú priestor na pódiu záujemcovia z radov divákov a potom sa budú môcť návštevníci podujatia až do polnoci zabávať v Kúpeľnej dvorane s hudobnou skupinou Lekárovci band Drahovce.

„Súčasťou tohtoročného Anna bálu bude aj krst knihy Čarovné Piešťany a okolie,“ dodáva Michal Bezák, predseda predstavenstva Rezortu Piešťany a viceprimátor Piešťan. „Do sveta vyprevadíme knižnú novinku s unikátnymi zábermi rôznych fotografov. Kniha je výnimočná tiež tým, že podrobne mapuje aj tie najmenšie obce v našom okrese a ponúka tak úplnú informáciu o atraktivitách nášho regiónu, ktorý je naozaj čarovný.“

Zdroj: Tlačová správa OOCR Rezort Piešťany

Foto: Martin Ričány


Vytvorené: 21. 7. 2022
Posledná aktualizácia: 21. 7. 2022 14:04