Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Spojené voľby 2022

Spojené voľby 2022

Cestovné poriadky

Mobilná aplikácia

logo mobilná aplikáciagoogleapple

e Služby

eSlužby

Odstávky a rozkopávky

odstávky a rozpopávky

Prevencia, príprava a ochrana obyvateľstva pred ohrozením

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE: 25
DNES: 668
TÝŽDEŇ: 6903
CELKOM: 4556234

Obsah

OPTIMALIZÁCIA MESTSKEJ AUTOBUSOVEJ DOPRAVY V PIEŠŤANOCH

Typ: ostatné | Mesto
V priestoroch mestskej knižnice sa 4. marca 2020 konalo verejné prerokovanie k projektu optimalizácie mestskej autobusovej dopravy v Piešťanoch.

Návrh optimalizácie linkového vedenia autobusov mestskej hromadnej dopravy dalo mesto vypracovať pracovníkom z Českého ústavu technického v Prahe, ktorí výsledný návrh prišli osobne predstaviť.

Konečnému návrhu predchádzalo veľké sčítanie cestujúcich, niekoľkodenné pozorovanie, ako aj sociologický prieskum online a papierovou formou, v ktorom tvorcovia návrhu zisťovali názory a požiadavky cestujúcich. V prieskume, ktorý sa uskutočnil v roku 2018 boli tiež oslovení veľkí zamestnávatelia a školy, ktorých pripomienky boli tiež užitočné pre podklady k projektu.

Na základe prieskumu autori projektu zistili, aké sú najtypickejšie ciele cestujúcich a tiež ich nespokojnosť s časovými intervalmi, veľkými časovými rozostupmi alebo nevhodným naviazaním spojov. Takisto zistili, že Piešťany sú atypické tým, že tu máme veľké množstvo cestujúcich na invalidnom vozíku, ktorí jazdia celým mestom.

Autori projektu netvrdia, že aktuálne fungovanie mestskej dopravy je zlé, ale tým, ako sa mesto rozvíja, menia sa odchody, príchody vlakov a autobusov medzimestskej dopravy, je potrebné urobiť úpravu liniek.Návrh optimalizácie, v ktorom je už spracované zdvojnásobenie výkonu mestskej dopravy, posilnenie spojov alebo kratšie intervaly medzi linkami mohli občania pripomienkovať prostredníctvom emailu, alebo osobne na verejnom prerokovaní.

V projekte autori nepočítajú s navyšovaním vozového parku, ale pokiaľ by sa mesto pre optimalizáciu rozhodlo, prevádzka mestskej dopravy by zo súčasných 350 000 € ročne narástla na takmer 750 000 € a zmeny by mohli prísť do platnosti najskôr ku koncu roku 2021.


Vytvorené: 5. 3. 2020
Posledná aktualizácia: 5. 3. 2020 14:46