Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Na Základnej škole Holubyho majú vzniknúť športové triedy

Typ: Mesto
Na Základnej škole Holubyho majú vzniknúť športové triedy 1Už od septembra 2017 by na Základnej škole na Holubyho ulici mohla vzniknúť športová trieda so zameraním na tri športy. Uplatnenie by v nej mohlo nájsť až 25 futbalistov, florbalistov a basketbalistiek.

Riaditeľ školy o zriadenie športových tried požiadal ešte vlani. Súčasne so žiadosťou predložil aj projekt vypracovaný v spolupráci s Prvým futbalovým klubom Piešťany, Florbalovým klubom Páv Piešťany a Basketbalovým klubom mládeže Piešťany (Čajočky).

V prípade, že poslanci tento zámer schvália, prvá športová trieda bude prvýkrát zriadená v školskom roku 2017/2018 a to v 5. ročníku. Postupom žiakov do vyšších ročníkov by počet športových tried každoročne vzrastal. V školskom roku 2021/22 by sa mal ustáliť na počte 5 športových tried, ktoré by zabezpečovali systematickú športovú prípravu plynule žiakom 5. až 9. ročníka.

Keďže mzdový normatív je pre žiaka navštevujúceho športovú triedu vyšší ako na toho, ktorý navštevuje klasickú triedu, škola predpokladá, že pri plánovanom počte žiakov zvládne vykryť všetky mzdové aj prevádzkové náklady.

Na Holubyho škole už kedysi športové triedy fungovali, vtedy boli zamerané na plávanie. Absolventmi školy sú aj viacerí úspešní športovci.


Vytvorené: 31. 1. 2017
Posledná aktualizácia: 19. 9. 2017 23:13