Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Spojené voľby 2022

Spojené voľby 2022

Cestovné poriadky

Mobilná aplikácia

logo mobilná aplikáciagoogleapple

e Služby

eSlužby

Odstávky a rozkopávky

odstávky a rozpopávky

Prevencia, príprava a ochrana obyvateľstva pred ohrozením

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 9
DNES: 644
TÝŽDEŇ: 2576
CELKOM: 4464126

Obsah

MOJE ROKY STRÁVENÉ V PIEŠŤANOCH BOLI ÚŽASNÉ

Typ: ostatné
Andreas Schuster bol riaditeľom Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany od roku 2019.

Počas pôsobenia vo funkcii bol postavený aj pred náročnú situáciu, ktorú ešte nikto nikdy neriešil a zvládol ju bravúrne. V období pandémie koronavírusu boli totiž kúpele zatvorené prvýkrát v histórii.

 

V pozícii generálneho riaditeľa Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany ste boli od roku 2019. Za tento čas Vám určite Piešťany prirástli k srdcu. Budete sa do Piešťan rád vracať?

Áno, moje roky strávené v Piešťanoch boli úžasné. Predovšetkým preto, že to nebolo
po prvýkrát, kedy som v Piešťanoch pracoval. S mojou rodinou sa v blízkej budúcnosti do tohto krásneho mesta určite vrátime - ako hostia.

 

Do histórie piešťanských kúpeľov sa zapíšte ako riaditeľ, ktorý stál na ich čele počas celosvetovej epidemiologickej krízy. Vašou najťažšou úlohou v tomto období bolo zachovať chod kúpeľov s čo najmenšími finančnými stratami. Ako toto obdobie hodnotíte?

Obdobie pandémie bolo určite špecifické, obzvlášť pokiaľ ide o ťažkosti a výzvy. Dôležitou úlohou generálneho riaditeľa bolo zamerať sa na prežitie firmy, a tým pracoviska viac ako
700 zamestnancov. Keďže kúpele sú predovšetkým zdravotníckym zariadením, pre majiteľov kúpeľov, Ensana a SLKP manažment bolo veľmi dôležité byť zodpovedným členom spoločnosti
v Piešťanoch a poskytovať testovacie a vakcinačné centrá, ako aj prispieť k tomu, aby sa šírenie vírusu minimalizovalo.

Čo sa týka finančného dopadu pandémie, bol obrovský a veľa plánovaných investícií sa muselo odložiť. Teraz, keď sa pandémia takmer skončila, SLKP obnovili plán investícií a pokračujú
s rekonštrukciami.

 

Sú z Vašej skúsenosti Kúpele Piešťany a mesto Piešťany v celosvetovom meradle niečím výnimočné?

Áno, SLKP a Piešťany sú jedinečné. Pôsobenie v Kúpeľoch Piešťany bolo určite vrcholom mojej profesionálnej kariéry, v rámci ktorej som pracoval v 14 krajinách na 3 kontinentoch. Nikde na svete som sa nestretol s podobným zariadením ako sú Kúpele Piešťany. Som rád, že sa kúpele a ich vedenie opäť priblížili Piešťanom a ich obyvateľom. Keďže jedno bez druhého nemôže reálne existovať,
je dôležité túto symbiózu pozitívne udržiavať a rozvíjať.

 

Kúpele, Kúpeľný ostrov na jednej strane mosta a mesto samotné na druhej strane mosta sú prepojené. Pre úspech mesta a kúpeľov je nevyhnutná spolupráca oboch strán. Počas Vášho vedenia bola spolupráca s vedením mesta veľmi dobrá. Súhlasíte s tým?

Áno, už v mojej predchádzajúcej odpovedi som spomenul, že kúpele sú súčasťou mesta,
a to dôležitou súčasťou, no zároveň mesto poskytuje podporu kúpeľom - dobrá spolupráca je preto kľúčová.

 

S Vašim menom sa už navždy bude spájať aj otvorenie priestoru fontány pred hotelom Slovan. Sám ste svojimi rukami priložili ruku k dielu. Ste na tento počin hrdý?

Samozrejme že áno, aj keď je to iba malý krok. Ale ako raz jeden filozof povedal: dlhá cesta pozostáva z miliónov malých krokov.

 

Čo by ste popriali Piešťanom a Piešťancom do budúcna?

Zo srdca si želám, aby spolupráca medzi kúpeľmi a mestom naďalej rástla a rozvíjala sa, aby mal
z tejto spoločnej cesty prospech celý región, a aby prichádzalo čoraz viac návštevníkov, ktorí by si užívali liečivú silu ako aj pohostinnosť, ktorú Piešťany a kúpeľné hotely Ensana Health Spa hotels ponúkajú.

 

Andreas Schuster

  • Pochádza z Rakúska. Vyštudoval Hotelovú školu v Bad Gleichenbergu v Rakúsku a absolvoval aj trojročné štúdium hotelového manažmentu v Americkej asociácii hotelov.
  • Je presvedčený, že najlepšou školou pre neho bola jeho medzinárodná kariéra, počas ktorej pracoval na troch kontinentoch v 14 krajinách.
  • Začínal ako čašník vo Švajčiarsku a postupne sa vypracoval do manažérskych pozícií. V posledných rokoch bol generálnym riaditeľom, viceprezidentom aj prevádzkovým riaditeľom rôznych svetových hotelov.
  • Na pozícii generálneho riaditeľa Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany, ktoré patria pod medzinárodnú sieť Ensana Health Spa Hotels, pracoval od roku 2019.
  • Je ženatý, má štyri deti.

 

Foto: Martin Ričány


Vytvorené: 19. 7. 2022
Posledná aktualizácia: 19. 7. 2022 08:34