Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

MLADÝ HUDOBNÝ VIRTUÓZ UZAVRIE 65. ROČNÍK MUSIC FESTIVALU V DOME UMENIA

Typ: ostatné | náš tip | Mesto
65. ročník obľúbeného hudobného festivalu sa v Dome Umenia bude konať v termíne od 4. septembra do 21. októbra 2020.

Dvanásťročný husľový virtuóz Teo Gertler, ktorého volajú Malý Paganini, sa môže hrdiť už mnohými oceneniami. Zahral si sólo už aj s Moskovskou filharmóniou, Plácidom Domingom alebo s Andrea Bocellim. V piešťanskom Dome umenia na záver 65. ročníka music festivalu Piešťany odohrá so Štátnym komorným orchestrom Žilina koncert pre husle a orchester Camille Saint-Saënsa.

Záver 65. music festivalu Piešťany bude patriť tiež Hudobným obrázkom v podaní Štátneho komorného orchestra Žilina a Speváckeho zboru Lúčnica pod taktovkou svetoznámeho dirigenta Leoša Svárovského.

Vynútená kultúrna prestávka spôsobila odklad tradičného music festivalu Piešťany, ktorý sa napriek komplikáciám uskutoční aj tento rok. Milovníci dobrej hudby sa môžu tešiť na kvalitný program, mení sa iba termín. Namiesto úvodu leta sa music festival Piešťany koná v jeho závere.

Otvárací koncert podujatia bude tentoraz patriť hlavnému slovenskému symfonickému orchestru. V jeho podaní zaznie v piešťanskom Dome umenia 4. septembra Symfónia č. 9 d mol, Op. 125. Koncert je totiž venovaný 250. výročiu narodenia Ludwiga van Beethovena a slávnostnému otvoreniu  jubilejnej 40 umeleckej sezóne v Dome umenia Piešťany.

V úvode jubilejnej 40. sezóny Domu umenia tak zaznie aj slávna Óda na radosť, ktorá je hymnou Európskej únie, ale v aktuálnom kontexte vyjadruje aj potešenie umelcov a širokej kultúrnej verejnosti z možnosti opäť sa stretávať v koncertných sálach.

Ani 65. music festival Piešťany nezačne bez tradičných fanfár z terasy Domu umenia. Zaznejú v podaní Corni di Bratislava.

K doteraz potvrdeným koncertom, ktoré sa v rámci 65. ročník uskutočnia v Piešťanoch, v Novom Meste nad Váhom aj v Hlohovci, patrí vystúpenie Slovenského komorného orchestra venované 90. výročiu narodenia prof. Bohdana Warchala, zakladajúcej osobnosti SKO a 60. výročiu činnosti orchestra.

Na svoje si prídu aj fanúšikovia umeleckého súboru Lúčnica, ktorý sa v Dome umenia predstaví s programom Slovenský triptych. Ten je inšpirovaný tradičnou kultúrou slovenských pastierov, roľníkov a remeselníkov.

autor: Dom umenia Piešťany

foto: operaslovakia.sk


Vytvorené: 11. 6. 2020
Posledná aktualizácia: 11. 6. 2020 15:13