Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

e Služby

eSlužby

systém varovanovia

Cestovné poriadky

Komunálne voľby

Voľby prezidenta 2019

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 13
DNES: 1216
TÝŽDEŇ: 4471
CELKOM: 1478765

Obsah

Mesto rieši situáciu zhromažďovania sa ľudí v Pažitskom parku

Typ: ostatné | Mesto
Mesto rieši situáciu zhromažďovania sa ľudí v Pažitskom parčíku 1Mesto Piešťany v spolupráci s ďalšími zložkami už niekoľko dní rieši situáciu, ktorá vznikla v priestoroch Pažitského parčíku. V tejto lokalite sa začali zhromažďovať nielen niektorí miestni Rómovia, ale aj Rómovia z iných štátov, ktorí prichádzajú za tzv. „liečiteľom“. Obyvatelia bývajúci v okolí považujú situáciu za neúnosnú a svoje sťažnosti smerujú na radnicu aj mestskú políciu.

Mesto sa touto problematikou intenzívne zaoberá. Vedenie mesta a zodpovední pracovníci iniciovali rokovanie so zástupcami štátnej aj mestskej polície, ako aj Služieb mesta Piešťany. Zoskupovanie sa obyvateľov mesto zo zákona zakázať nemôže. Bezpečnostné zložky preto zintenzívnili hliadkovú činnosť v dotknutej lokalite, aby kontrolovali dodržiavanie zákona a všeobecne záväzných nariadení mesta. Zvýšený dohľad nad touto lokalitou by mal zabezpečiť to, aby nedochádzalo k znečisťovaniu prostredia, neprimeranému hluku, prípadne iným problémom.

Pre zabezpečenie poriadku v tejto lokalite bol na miesto dočasne pristavený kontajner. V záujme zachovania všetkých hygienických náležitostí a ochrany obyvateľov ako aj návštevníkov mesta, sa radní so žiadosťou o usmernenie a riešenie situácie obracia aj na ďalšie orgány špecializovanej štátnej správy, či už ide o úrad verejného zdravotníctva, alebo úrad splnomocnenca pre rómsku problematiku.


Vytvorené: 17. 7. 2018
Posledná aktualizácia: 17. 7. 2018 12:31