Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

e Služby

eSlužby

systém varovanovia

Cestovné poriadky

Komunálne voľby

Voľby prezidenta 2019

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 17
DNES: 311
TÝŽDEŇ: 8269
CELKOM: 1762033

Obsah

Mesto plánuje nové cyklochodníky aj parkovací dom pre bicykle

Typ: ostatné | Mestský úrad | Mesto
Vybudovanie cyklotrás v meste Piešťany 1Dlhodobý trend využívanie nemotorovej prepravy v rámci ktorého sa bicykel stal nielen obľúbeným dopravným prostriedkom, ale aj spôsob aktívneho oddychu v našom meste, plánuje radnica v tomto roku podporiť prvými etapami dvoch cyklochodníkov, projektom s názvom „Vybudovanie cyklotrás v meste Piešťany“ o financovanie ktorého sa budeme uchádzať z fondov EU v rámci výzvy programu IROP s kódom IROP-PO1-SC122-2016-15.

Ciele tohoto projektu sú v súlade s platným územným plánom mesta a platným programom rozvoja mesta v oblasti plnenia koncepcie dopravnej politiky. Projekt Cyklistická trasa Dopravná – Sasinkova a Cyklistický chodník Krajinská cesta v Piešťanoch má vo fin. vyjadrení hodnotu  cca 612 tis EUR.  

1

Pre zaujímavosť druhou etapou cyklochodníka  ul. A. Hlinku by malo byť vybudovanie parkovacieho domu pre bicykle ( 118 ks) v lokalite železničnej stanice, o ktorého financovanie plánuje radnica žiadať NFP v ďalších výzvach. Súčasťou projektu by bolo aj vybudovanie zariadení, ktoré budú ponúkať služby pre cyklistov (opravy a umytie bicykla, lekárničky, cyklopumpy a podobne).

2

Foto: http://www.biketower.cz/cz/biketower


Vytvorené: 9. 3. 2017
Posledná aktualizácia: 7. 11. 2017 23:13