Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Spojené voľby 2022

Spojené voľby 2022

Cestovné poriadky

Mobilná aplikácia

logo mobilná aplikáciagoogleapple

e Služby

eSlužby

Odstávky a rozkopávky

odstávky a rozpopávky

Prevencia, príprava a ochrana obyvateľstva pred ohrozením

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 20
DNES: 634
TÝŽDEŇ: 2566
CELKOM: 4464116

Obsah

KÁČER NA BICYKLI 2022. CHARITATÍVNA TOUR MALA FINÁLE V PIEŠŤANOCH

Typ: ostatné
Charitatívna cyklistická akcia finišovala v Piešťanoch.

Peter v sobotu bicykloval za Tomáša, ktorý sa narodil predčasne s ťažkým kombinovaným postihnutím. Záverečný deň podujatia bol sprevádzaný aj kultúrnym programom, o ktorý sa postarali speváci Natália Kóšová a Juraj Hnilica a skupina Neznámi.

Účastníkov podujatia na štarte privítal aj primátor mesta Peter Jančovič, ktorý sa do charitatívneho bicyklovania priamo zapojil. "Nadácia ta3 robí skvelú prácu pre ľudí, ktorí to naozaj potrebujú, a Peter Káčer je nám všetkým vzorom a inšpiráciou," povedal. Ešte pred začiatkom etapy primátor obdaroval Petra Káčera balíčkom predmetov, ktoré reprezentujú mesto Piešťany.

Ako býva zvykom, ani do Piešťan neprišiel Peter s prázdnymi rukami. Symbolický šek v hodnote 1000 eur poputoval do rúk OZ Serviam. Ide o občianske združenie zamerané na pomoc dospelým hendikepovaným ľuďom z Piešťan a okolia.

Generálnym partnerom podujatia je spoločnosť COOP Jednota, ktorá pri Káčerovi na bicykli stojí už od prvého ročníka. Margaréta Nosáľová odovzdala v mene spoločnosti do Petrových rúk symbolický šek v hodnote 60 000 eur venovaný Nadácii ta3.

Na štarte bol prítomný aj Michal Pecko, za ktorého Peter bicykloval v druhej etape v Brezne. Michal ostal po páde z bicykla pripútaný na invalidný vozík. Na bicyklovanie však nezanevrel, a práve vďaka Nadácii ta3 a Slovenskému paralympijskému výboru sa Michal mohol etapy v Piešťanoch zúčastniť už na novom elektrickom handbiku.

V sobotu bicyklovali aj fyzioterapeuti Hendicentra v Piešťanoch, ktorí sa v cieli rozhodli Petrovi darovať trojtýždňový rehabilitačný pobyt, aby tak mohol po náročnom týždni zregenerovať a znovu nabrať sily. "Veľká vďaka. Roky pribúdajú a ak máme bicyklovať ďalej, tak aj ja potrebujem trochu regenerovať," ďakoval v cieli Peter Káčer.

Peťo sa na záver poďakoval všetkým, ktorí sa na organizácii podujatia podieľali. Či už ide o jeho tím alebo Televíziu ta3. "Bez medializácie by sa takáto akcia uskutočniť nedala," skonštatoval. Prisľúbil, že v charitatívnom bicyklovaní bude pokračovať. Na otázku, prečo to bude robiť aj naďalej, odpovedal už tradične: "Lebo treba."

Zdroj: Tlačová správa TA3

Foto: Martin Ričány


Vytvorené: 27. 6. 2022
Posledná aktualizácia: 27. 6. 2022 08:48