Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Cestovné poriadky

Mobilná aplikácia

logo mobilná aplikáciagoogleapple

e Služby

eSlužby

Parlamentné voľby

Voľby prezidenta 2019

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 11
DNES: 1078
TÝŽDEŇ: 14523
CELKOM: 2368771

Obsah

Informácia o infekčnom ochorení v ZOS

Typ: ostatné | Mestský úrad | Mesto
V Zariadení opatrovateľskej služby na Kalinčiakovej ulici v Piešťanoch, zriaďovateľom ktorého je Mesto Piešťany sa vyskytlo nákazlivé infekčné ochorenie. Týmto ochorením sú postihnutí klienti aj personál zariadenia. Mesto Piešťany intenzívne riešilo túto situáciu v spolupráci s odbornými lekármi a s vedením Nemocnice A. Wintera Piešťany, ako aj s Fakultnou nemocnicou Trenčín.

O ochorení boli informovaní rodinní príslušníci, ktorí boli zároveň požiadaní o spoluprácu  aj v tom zmysle, či by vedeli počas ochorenia prijať svojich príbuzných v období, kedy je potrebné riadne vydezinfikovať celý areál zariadenia. 
Zariadenie je v týchto dňoch uzavreté, 4 klienti sú hospitalizovaní vo Fakultnej nemocnici Trenčín, 6 klienti sú v iných zariadeniach Mesta Piešťany a 6 klienti sú v domácnostiach – u príbuzných.
Veľmi si vážime ochotu a prístup vedenia NsP A. Wintera v Piešťanoch, ako aj Fakultnej nemocnice Trenčín, že nám pomohli riešiť túto nepríjemnú situáciu.
Z personálu je  9 pracovníkov PN, z toho piatim  bolo diagnostikované toto ochorenie.
Zdroj ochorenia je ťažké určiť, niektorí klienti sa nám vrátili z operácií z nemocníc, majú voľný pohyb, navštevujú iné zdravotnícke zariadenia, chodia sem návštevy, ale vplyv na ochorenie a jeho šírenie môže mať aj horúce počasie v minulých dňoch.
V súčasnosti sa v zariadení vykonávajú dezinfekčné opatrenia, výmena materiálu, posteľných matracov a bielizne, ako aj dezinfekcia celého zariadenia, ktorú okrem zamestnancov mesta realizuje aj odborná firma.
Mesto Piešťany má 6 rôznych  zariadení sociálnych služieb, za 25 rokov ich existencie sme ani raz nezaznamenali  ochorenie takéhoto rozsahu – takúto nepríjemnú situáciu. O to viac nás mrzí  celá situácia a robíme všetko preto, aj v spolupráci a pod kontrolou Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave, aby sme sa dostali zariadenie do prevádzky. 

 


Vytvorené: 5. 9. 2019
Posledná aktualizácia: 5. 9. 2019 13:34