Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

e Služby

eSlužby

systém varovanovia

Cestovné poriadky

Komunálne voľby

Voľby prezidenta 2019

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 7
DNES: 1317
TÝŽDEŇ: 2817
CELKOM: 1439125

Obsah

FILMY, KTORÉ MENIA ŽIVOTNÝ ŠTÝL PRICHÁDZAJÚ DO PIEŠŤAN

Typ: ostatné | náš tip | Mesto
FILMY, KTORÉ MENIA ŽIVOTNÝ ŠTÝL  PRICHÁDZAJÚ DO PIEŠŤAN 1Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm zavíta 12. februára do Elektrárne Piešťany. Pre návštevníkov je pripravený pestrý program dokumentárnych filmov, ktoré prenesú diváka prostredníctvom filmového plátna do divokej prírody, ale aj priamo do centra nelegálneho obchodu. Okrem jedinečných filmov z celého sveta festival prináša aj sprievodnú diskusiu Palmový olej a pytliactvo – Je Sumatra raj, alebo peklo na Zemi?. Na svoje si prídu aj žiaci základných a stredných škôl, pre ktorých je pripravený doobedný Junior festival. Vstup na festival je voľný.


Cieľom festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja. V rámci celoročnej TOUR prináša festival Ekotopfilm – Envirofilm do regiónov Slovenska výber najlepších filmov aktuálneho ročníka. „Naša spoločnosť sa mení, naše prostredie je už iné. Obdobie, ktoré v súčasnosti žijeme je výrazne ovplyvnené ľudskou činnosťou. Vidíme to v našich festivalových filmoch každý rok. Tento rok premietame niekoľko filmov, ktoré dokazujú, že naša planéta je už odlišná, ako sme ju poznali. Ľudia často myslia iba na svoj komfort a neplánujú zmeniť svoj životný štýl. My sa snažíme verejnosť inšpirovať k zmene,’’ vysvetľuje zmysel podujatia generálny riaditeľ festivalu Peter Lím.

 

Filmový festival Ekotopfilm - Envirofilm zaujme svoje miesto v Piešťanoch 12. februára 2019 v Elektrárni Piešťany. Doobedie patrí Junior festivalu pre vopred prihlásené základné a stredné školy. Festival pokračuje večerným programom pre širokú verejnosť. Filmový program od 16:00 do 21:30 poskytne divákom pohľad nielen na problémy, ktoré sužujú naše životné prostredie, ale aj ich riešenia a úspešné príbehy záchrany. Objavte spolu s festivalom tajomstvá každodenného života kamčatských medveďov, vydajte sa na cyklovýlet po Nórsku, odhaľte čierny trh so slonovinou alebo nájdite alternatívy jednorazových plastov. Program je obohatený o zaujímavú diskusiu Palmový olej a pytliactvo – Je Sumatra raj, alebo peklo na Zemi?, ktorá o 18:00 návštevníkom priblíži problematiku vypaľovania dažďových pralesov kvôli plantážam palmy olejnej a tiež bezohľadného pytliactva.

 

Vstup na festival je voľný.

Viac informácií o programe nájdete na: www.ekotopfilm.sk/piestany


12


Vytvorené: 4. 2. 2019
Posledná aktualizácia: 4. 2. 2019 07:53