Obsah

DO SÚŤAŽE DO PRÁCI NA BICYKLI SME SA ZAPOJILI AJ TENTO ROK

Typ: ostatné
Piešťany sa do celoslovenskej kampane podporujúcej rozvoj cyklistickej dopravy na Slovensku zapájajú od je začiatku.

Na deviatom ročníku kampane Do práce na bicykli sa zúčastnilo rekordných 105 samospráv s 13 551 účastníkmi. Mesto Piešťany sa umiestnilo na 31. mieste.

Počas súťaže, ktorá prebiehala od 1. júna do 30. júna 2022, sme do práce najazdili 20 755,17 km, absolvovali 2 625 jázd a podarilo sa nám ušetriť  5 461,81 kg CO2.

V našom meste sa do súťaže zapojilo 35 tímov, ktoré tvorilo 105 jednotlivcov a 22 zamestnávateľov.

V kategórii jednotlivcov za najviac najazdených km sa na prvom mieste umiestnil Fedor Lenghardt, ktorý počas trvania kampane najazdil 1 703 km s počtom jázd 33.

V kategórii jednotlivcov za najviac najazdených jázd sú na prvej priečke s rovnakým počtom 50 jázd Viera Oršinová a Vladimír Krupa, obaja z tímu Balneomúzejníci Kursalon. Viera Oršinová však najazdila do práce viac km, presne 210. Jej kolega 91.

Prvé miesto za najviac najazdených km v kategórii tímy získali Pudingáči, ktorí počas júna do práce najazdili 4 404 km. V rovnakej kategórii s počtom najazdených jázd tento rok vyhrali Balneomúzejníci Kursalon s počtom jázd 179 a najazdenými 431 km.

Najaktívnejší zamestnávateľ zapojený do súťaže v roku 2022 v rámci piešťanskej samosprávy je firma ON Semiconductor Slovakia a.s., ktorá mala v súťaži sedem tímov a 26 jednotlivcov. Spolu nabicyklovali 6 426 km, absolvovali 478 jázd a ušetrili 1 619,58 kg CO2.

Do súťaže sa každoročne zapájajú aj zamestnanci Mestského úradu Piešťany. V tomto roku radnica do súťaže poslala 5 tímov a 20 zamestnancov do práce na bicykli najazdilo 1 441 km. V poradí zamestnávateľov Mestský úrad Piešťany skončil na 2. mieste. Zo zamestnancov mesta bol v bicyklovaní najusilovnejší Miroslav Macejka, ktorý do práce najazdil 256 km.