Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

DO PRÁCE NA BICYKLI TENTO ROK V JÚNI

Typ: ostatné | Mesto
Piešťany sa do celonárodnej súťaže Do práce na bicykli, podporujúcej rozvoj cyklistickej dopravy na Slovensku, zapájajú od jej vzniku. V tomto roku to bude už ôsmykrát.

Po siedmych úspešných ročníkoch kampane Do práce na bicykli chceme aj v roku 2021 svojou účasťou v projekte pokračovať a vytrvať v snahe, aby nielen jazda na bicykli, ale aj každodenný život v našom meste bol príjemnejší a zdravší.

Po potvrdení registrácie nášho mesta, ktorá už prebehla, môžete začať registrovať svoje 2 až 4-členné tímy, vytvorené zamestnancami firiem, inštitúcií a organizácií. Tie budú počas mesiaca jún dochádzať do zamestnania a budú si o tom viesť evidenciu na internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu v zmysle štatútu súťaže. Registrácia tímov je možná až do 7. júna 2021.

„Organizovaním súťaže máme ambíciu pozitívne ovplyvniť široké spektrum jednotlivcov, organizácií a inštitúcií v mestách v prospech používania bicykla na krátke vzdialenosti. Veríme, že postupne sa bude kampaň šíriť, a z bicykla sa aj na Slovensku stane plnohodnotný dopravný prostriedok na presun po meste tak, ako je to v okolitých krajinách. Veríme, že cyklistom sa dostane nielen patričné uznanie spoločnosti za to, že významne prispievajú k ochrane životného prostredia, ale stanú sa aj inšpiráciou pre tých, ktorí ešte stále na presun po meste používajú auto,“ uviedli organizátori kampane.

„Veríme, že hlavnou motiváciou pre zapojenie sa do súťaže bude predovšetkým dobrý pocit súťažiacich, že šetria svoje zdravie, svoje financie, svoje mesto a životné prostredie,“ doplnili organizátori.

V snahe zatraktívniť podujatie, okrem súťažných kategórií organizátori v spolupráci s partnermi pripravili pre ročník 2021 aj bonusy navyše.


Vytvorené: 8. 4. 2021
Posledná aktualizácia: 8. 4. 2021 14:55