Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

CESTOVANIE MHD BUDE V PIATOK ZDARMA

Typ: ostatné | náš tip | Mesto
EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY prebieha každý rok od 16. do 22. septembra a umožňuje mestám či obciam vyskúšať si alternatívy trvalo udržateľnej dopravy.

Do podujatia sa pravidelne svojimi aktivitami zapája aj mesto Piešťany.

Cestovanie mestskou hromadnou dopravou (MHD) tak bude v rámci podujatia ETM piatok 18. septembra pre všetkých ľudí zadarmo.

Už dnes 16. septembra môžete absolvovať KURZ DEFENZÍVNEJ JAZDY. Na kurze, ktorý mal minulý rok vynikajúce ohlasy sa naučíte ako zvýšiť svoju bezpečnosť na bicykli v meste. Komentovaná jazda s inštruktorom trvá asi 1,5 hodiny. Je vhodná pre kohokoľvek, kto chce poradiť s plánovaním trasy a tým, ako zvýšiť svoju bezpečnosť pri jazde na bicykli v meste. Účastníci si s inštruktormi prejdú bežné situácie a taktiež dostanú brožúrku pre mestského cyklistu.

Kurz je zdarma, ale záujemcovia sa musia vopred zaregistrovať na tejto adrese: https://forms.gle/2NzqjVQYphinWZSt8

Zraz účastníkov je o 16.00 h na Námestí slobody.

V piatok 18. septembra sa začína 45. ročník podujatia PIEŠŤANSKÁ BUĎ-FITka. Dvojdňové podujatie pripravilo pre peších a cykloturistov túry z rôznymi dĺžkami v meste či v okolí. Súčasťou BUĎ-FITky je aj FESTIVAL HORY A MESTO, ktorý bude súčasťou slávnostného otvorenia turistického podujatia od 17.00 h v Elaktrárňa Piešťany.

V pondelok 21. septembra sú pre verejnosť pripravené v Elektrárni cyklo cestovateľské prezentácie. Národný cyklokoordinátor Peter Klučka porozpráva o svojej ceste Zo Severu Európy dole na juh a chalani z Liberta teamu o ceste po Balkáne. Dušan Knap z Piešťanského užitočného kolesa bude hovoriť o výhodách a nevýhodách zdieľaných bicyklov.

Prezentácie sa začínajú o 16.00 h v Elektrárňa Piešťany.

V utorok 22. septembra Vás v rámci Európskeho týždňa mobility pozývame na PIEŠŤANSKÚ NOČNÚ CYKLOJAZDU.

Štart a cieľ nenáročnej trasy ulicami mesta vhodná pre všetky vekové kategórie bude pred Domom umenia.

Zraz účastníkov je 19.30 h pred Domom umenia.

 

 


Vytvorené: 16. 9. 2020
Posledná aktualizácia: 16. 9. 2020 10:37