Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Akcionári TAVOS-u rozdelenie spoločnosti neodobrili

Typ: Primátor | Mesto
TAVOS nebude rozdelený na vlastnícku a servisnú spoločnosť. Rozhodli o tom v utorok, 30. júna, jeho akcionári na riadnom valnom zhromaždení.

Primátori a starostovia sa s vytvorením dcérskej spoločnosti nestotožnili. Nepresvedčila ich ani ekonomická, finančná, technická a organizačná analýza, ktorá im bola na zhromaždení predložená.

„Argumenty neboli dostatočné a analýza nebola postavená na reálnych základoch. Myslíme si, že TAVOS je v dobrej kondícii a dokáže fungovať efektívne aj za súčasných podmienok. Keďže dcérska spoločnosť by bola akciovkou, hrozilo by aj to, že by primátori a starostovia nad ňou stratili kontrolu, čím by mohli stratiť kontrolu aj nad výškou vodného a stočného. To by sa v konečnom dôsledku dotklo každého obyvateľa a to sme nemohli pripustiť, “ zhrnul po valnom zhromaždení primátor Piešťan a nový predseda dozornej rady spoločnosti TAVOS, Miloš Tamajka.

Valné zhromaždenie nepodporilo ani ďalšie pripravované zmeny predložené predstavenstvom, ktoré by mohli ovplyvniť kontrolu primátorov a starostov nad spoločnosťou. „Akcionári jednohlasne odmietli návrh na navýšenie základného imania TAVOS-u o viac ako 44 miliónov eur. Sám ekonóm spoločnosti sa vyjadril, že dôvod navýšiť základné imanie nie je dostatočne preukázateľný, nakoľko TAVOS je v dobrej finančnej kondícií. Navyše, mestá a obce, ktoré sú akcionármi, vo svojich rozpočtoch na navýšenie imania spoločnosti nemajú finančné zdroje. Akcionári preto vyjadrili obavu nad možnou zmenou vlastníckej štruktúry spoločnosti a straty kontroly v nej,“ doplnil M. Tamajka.


Vytvorené: 30. 6. 2015
Posledná aktualizácia: 28. 11. 2017 23:11
Autor: Eva Bereczová