Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

AJ PIEŠŤANY SA ZAPOJILI DO KAMPANE NA PODPORU ROZVOJA CYKLODOPRAVY

Typ: ostatné | náš tip | Mesto
Začiatkom júna sa oficiálne začala súťažná časť národnej kampane Do práce na bicykli, v rámci ktorej tisíce registrovaných účastníkov upozornia aj na to, že vytváranie bezpečných a kvalitných podmienok pre udržateľnú dopravu by sa ani na Slovensku nemalo prehliadať.

V Piešťanoch sa do kampane zatiaľ zapojilo 47 tímov vytvorených 160 jednotlivcami a 25 zamestnávateľov.

V prvý deň sa na štart súťaže postavilo na Slovensku vyše 8000 cyklistov, chodcov a cestujúcich verejnou dopravou, ktorí si počas júna budú evidovať trasy svojich ciest do práce. Na finálne číslo súťažiacich si však verejnosť ešte počká, registrácia tímov sa totiž skončí až 7. júna.

Aj tento rok je cieľ kampane jasný – aspoň na jeden mesiac v roku presvedčiť obyvateľov, aby vymenili auto za bicykel alebo iný aktívny spôsob dopravy. Tento cieľ sa súťaž snaží dosiahnuť atraktívnou formou – prostredníctvom celonárodnej súťaže o zaujímavé ceny, zápolením medzi kolegami v práci a obyvateľmi jednotlivých miest. 

V minulom roku sa do súťaže v Piešťanoch zapojilo 39 tímov, ktoré tvorilo 123 jednotlivcov a 19 zamestnávateľov. V rámci najazdených kilometrov mesto Piešťany skončilo na 17. mieste spomedzi 85 zapojených samospráv z celého Slovenska. 

S posledných piatich ročníkov bol v našom meste najväčší záujem dochádzať do práce na bicykli v roku 2019. V daný rok sa do kampane v Piešťanoch zapojilo 203 súťažiacich v 62 tímoch.


Vytvorené: 4. 6. 2021
Posledná aktualizácia: 7. 6. 2021 09:19