Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

DO PRÁCE NA BICYKLI AJ V PIEŠŤANOCH

Typ: ostatné | náš tip | Mesto
DO PRÁCE NA BICYKLI AJ V PIEŠŤANOCH 1Je už tradíciou, že v mesiaci máj sa na Slovensku koná celonárodná kampaň „Do práce na bicykli“. Jej hlavným poslaním je prezentovať záujem širokej verejnosti používať bicykel ako štandardný dopravný prostriedok pri ceste do práce.

V tomto ročníku projekt vstupuje do šiesteho ročníka  s koordináciou Ministerstva dopravy a výstavby SR a je tematicky zameraný predovšetkým na upokojovanie dopravy v centrách slovenských miest a obcí s cieľom vytvárať podmienky pre bezpečný pohyb cyklistov a chodcov.

Mesto Piešťany sa opäť zapojilo do tejto súťaže zaregistrovaním. Veď už roky máme prívlastok – Mesto bicyklov. Preto vyzývame inštitúcie, školy so žiakmi od 15 rokov, firmy, organizácie pôsobiace na území Piešťan, aby sa do tejto kampane zapojili. Účastníci nemusia mať trvalé bydlisko v Piešťanoch, dôležité je sídlo ich školy či pracoviska v Piešťanoch.

Jeden tím môže mať minimálne 2 a maximálne 4 členov, pričom každá organizácia (škola, firma) môže mať ľubovoľný počet tímov. Každý súťažiaci sa môže zaregistrovať iba jedenkrát.

Podrobné informácie k súťaži nájdete na www.dopracenabicykli.eu.

Samospráva Piešťan je do súťaže už prihlásená, teraz je rad na vás ostatných. Dokážeme Slovensku, že sme naozaj mestom bicyklov? Registrácia tímov je možná až do 5. mája 2019.

Koordinátorom súťaže za mesto Piešťanoch je Viliam Černý, ktorý vám rád poradí, ako na to. Kontaktujte ho už dnes: 033/77 65 472, viliam.cerny@piestany.sk.

Vyhodnotenie súťaže na celonárodnej úrovni zastreší ministerstvo dopravy, pričom bude vyhodnocovať najlepšiu samosprávu a tiež spoločnosť s najväčším počtom súťažiacich tímov.


Vytvorené: 6. 4. 2019
Posledná aktualizácia: 6. 4. 2019 23:30
Autor: Mgr. Drahomíra Moretová