Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

SME: Podpora cyklistov

Typ: Press
Chcela by som Vas poprosit o odpoved na nasledovnu otazku. Pisem material o mestskej cyklistike a podmienkach v jednotlivych slovenskych mestach. Zaujimalo by ma, ake podmienky maju cyklisti v Piestanoch, resp. ake aktivity na podporu mestskej cyklistiky robi mesto Piestany v tomto roku a aky je tohtorocny rozpocet mesta na podporu cyklistov.

Hoci podmienky pre cyklistov v Piešťanoch zďaleka nie sú ideálne, každoročne sa ich snažíme zlepšovať. V minulosti v našom meste vzniklo niekoľko cyklistických chodníkov, naposledy na konci minulého roka ďalšia etapa cyklochodníka popri potoku Dubová v centre mesta. V záujme upokojenia dopravy boli niektoré ulice zjednosmernené tak, aby tam mohli byť vybudované cyklochodníky. Pravidelne osádzame stojany na bicykle.

Keďže Piešťany sú „mestom bicyklov“, špeciálne aktivity na podporu nemáme. Väčšina obyvateľov využíva bicykel nielen na rekreáciu, ale aj na šport či dochádzku do škôl, do práce. Skôr sa snažíme posilniť dopravnú výchovu a zručnosti u detí – škôlkarov aj školákov – aby sa vedeli orientovať v doprave, aj na bicykloch. Každý rok sa Mesto Piešťany zapája do súťaže Do práce na bicykli.

V rámci rozpočtu máme na tento rok vyčlenených 10 tisíc eur na projektovú dokumentáciu rekonštrukcie chodníka a vybudovania cyklotrasy na Bratislavskej ceste. Máme spracovaných aj viacero ďalších projektových dokumentácií (napríklad cyklochodník na A. Hlinku, na Krajinskej ceste/, hľadáme možnosti financovania z iných ako mestských peňazí. Naším cieľom je aj vybudovanie cyklotrasy Piešťany – Vrbové, to je však beh na dlhú trať – z hľadiska majetko - právnych vzťahov aj financovania.


Vytvorené: 1. 8. 2016
Posledná aktualizácia: 7. 9. 2016 12:35
Autor: Eva Bereczová