Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

MY Trnava: Povolenie Mliečny bar

Typ: Press
Chcem sa spýtať na ten plot v centre Piešťan. Stavebník stále nepožiadal o dodatočné povolenie?

Ako som si všimol, má už otvorené, plánuje ho stav. úrad vyzvať?

Za neschválené a zrealizované zmeny mu bude udelená pokuta? kto a kedy o nej rozhodne, v akom rozsahu sa bude pohybovať pokuta?

Stále platí pôvodná, nižšie uvedená odpoveď, len s malou zmenou /červenou/. Nie je tam totiž nová prevádzka, lebo prevádzka tam bola aj predtým /takže nemôžeme dať sankciu za otvorenú prevádzku/.

---------------------------------------

1. Nie je vydané dodatočné povolenie...ešte majiteľ nepodal žiadosť o dodatočné povolenie.

2. Samozrejme, bude priestupkové konanie s vlastníkom objektu (sú to nepovolené stavby).

3. Budeme ho sankcionovať.

4. Pokuta je podľa § 105 ods.2 písm. a) - stavebník mení stavbu bez povolenia (stavba bola staršia ale už stala - aj oplotenie bolo aj keď iné, ale bolo, aj prístrešok) –- čiže do výšky 830 €  a ak sa aj užíva stavba bez povolenia tak je to podľa §105 ods.3 písm.c) do výšky 33.194 €


Vytvorené: 1. 8. 2016
Posledná aktualizácia: 7. 9. 2016 12:35
Autor: Eva Bereczová