Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Spojené voľby 2022

Spojené voľby 2022

Cestovné poriadky

Mobilná aplikácia

logo mobilná aplikáciagoogleapple

e Služby

eSlužby

Odstávky a rozkopávky

odstávky a rozpopávky

Prevencia, príprava a ochrana obyvateľstva pred ohrozením

Obsah

BETLEHEMSKÉ SVETLO SA ROZŽIARILO AJ NA MESTSKOM ÚRADE

Tradičný symbol Vianoc - svetlo z Baziliky Narodenia Pána v Betleheme priniesli v utorok 21. decembra 2021 skauti z 80. zboru skautov Ginko Piešťany aj na Mestský úrad Piešťany. Na radnicu ho prišli primátorovi odovzdať piati členovia skautského zboru.

Betlehemské svetlo sa odpaľuje z plamienka horiaceho v Bazilike Narodenia Pána v Betleheme, odkiaľ osobným odovzdávaním zo sviečky na sviečku putuje medzi miliónmi ľudí. Napĺňa tak svoje poslanie byť symbolom jednoty, nádeje, lásky a radostnej predzvesti Vianoc.

 „Som nesmierne rád a veľmi si to vážim, že vás môžem privítať na pôde mestského úradu. Vy ste patrónmi skvelej zvesti, ktorá tu prichádza a z ktorej sa všetci radujú. Betlehemským svetlom nám tiež prinášate nádej a možnosť, aby sa človek zamyslel nad tým, o čom sú skutočné Vianoce. Symbolika svetla, ktoré nám prinášate, je obrovsky silná,“ týmito slovami privítal skautov primátor Peter Jančovič.

Predvianočný dar symbolizujúci počiatočné svetlo roznášajú do všetkých kútov Slovenska mladí skauti už po už po 32-krát.