Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Atletické preteky pre školákov

Slovenský atletický zväz v spolupráci so Slovenskou atletikou s.r.o a Mestom Piešťany usporiadali 18. mája 2016 pre deti prvého stupňa základných škôl detské atletické preteky.

Na pretekoch sa zúčastnili štyri piešťanské a jedna základná škola zo Sokoloviec. Jednotlivé školy mohli nasadiť ľubovoľný počet osemčlenných družstiev. Najvyšší počet súťažiacich družstiev sa podarilo zostaviť Základnej škole na Mojmírovej ulici.

Deti súťažili vo viacerých disciplínach - skok do diaľky z miesta štafetovou formou, štafetový beh v kombinácii šprint a beh cez prekážky, beh cez frekvenčný rebrík, odhod z kolien plnou loptou cez hlavu, skoky do strán, prekážková dráha „Formula“, hod detským oštepom do kruhu, preskakovanie olympijských kruhov. Celkovo sa na pretekoch zúčastnilo 96 detí.

Na prvom mieste skončili žiaci zo Základnej školy na Holubyho ulici, druhé miesto si vybojovali žiaci zo Základnej školy na Mojmírovej ulici a tretie miesto obsadili žiaci zo Základnej školy na Brezovej ulici.