Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Informačný mesačník

Kultúrno-spoločenský štvrťročník

Odkaz pre starostu

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 13
DNES: 1053
TÝŽDEŇ: 2398
CELKOM: 302019

Obsah

24.05.2016

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny s Emmou Drobnou, Desmodom aj kyvadlovou dopravou

Prvý júnový víkend bude v Piešťanoch už tradične v znamení Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny. Na 25. ročníku obľúbeného podujatia si prídu na svoje malí aj veľkí, domáci aj cezpoľní. Hlavnými organizátormi Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny 2016 sú Mesto Piešťany a Slovenské liečebné kúpele Piešťany.

Detail

24.05.2016

MUSIC FESTIVAL PIEŠŤANY 2016 - 61. ročník - 28.05. – 14.07. 2016

Druhý najstarší hudobný festival slovenskej novodobej histórie vstupuje v tomto roku už do siedmej dekády svojej činnosti. Pri jeho založení v roku 1956 stál s veľkým nadšením významný hudobný skladateľ prof. Eugen Suchoň spolu so svojimi spolupracovníkmi. Netušili, že položili základ pre podujatie, ktoré sa stalo nielen centrom kultúrneho života regiónu, ale postupne aj reprezentatívnou záležitosťou celoštátneho a medzinárodného významu.

Detail

23.05.2016

Jubilejný 60. ročník pretekov Okolo Slovenska vyvrcholí 12. júna v Piešťanoch

Jubilejný 60. ročník našich najvýznamnejších cyklistických pretekov Okolo Slovenska (UCI 2.2) vyvrcholí v nedeľu 12. júna v Piešťanoch. Príchod medzinárodného pelotónu očakávame na piešťanskom Námestí Slobody približne po 12.30 hodine. Už predtým budú fanúšikov zabávať vystúpenia krasojazdkyne Nikol Frýbortovej, adrenalínové kúsky cyklotrialistu majstra sveta Jána Kočiša, či koncert Samuela Tomečka. Trať pretekov si môže dopoludnia otestovať aj široká verejnosť, pre ktorú je pripravené podujatie Energia na kolesách.

Detail

30.05.2016

Poslanecká kancelária v mesiaci JÚN

Chcete si podebatovať s poslancami? Členovia mestského zastupiteľstva sú pre občanov k dispozícii v nových priestoroch – v zasadačke na druhom poschodí mestskej knižnice v týchto termínoch:

Detail

30.05.2016

O Piešťanoch hrou – radnica pripravuje edukačné materiály pre najmenších

Kancelária primátora vyčlenila v tohtoročnom rozpočte 5 tisíc eur na edukačné materiály. „Zábavné putovanie Piešťanmi“ má byť určené najmä pre školákov. Nápad nadobúdania vedomostí o Piešťanoch hravou formou si získal aj miestnych podnikateľov.

Detail

30.05.2016

Branný deň pre študentov gymnázia

Mestská polícia mesta Piešťany a Kynologický klub Bodona Piešťany zorganizovali pre študentov Gymnázia Pierra de Coubertina branný deň. Podujatie sa uskutočnilo v areáli kynologického klubu na Bodone vo štvrtok 26. mája.

Detail

27.05.2016

Služby mesta Piešťany kosia napriek nedostatku ľudí aj strojov

Príspevková organizácia Služby mesta Piešťany v týchto dňoch podstupuje najväčšiu záťaž prác z celého roka. Časté dažde podporujú rast trávnikov, o niekoľko dní sa otvára kúpeľná sezóna a všetky vypestované kvetiny zo skleníkov budú premiestnené do parkov a okrasných nádob pre skrášlenie sezóny 2016 v Piešťanoch.

Detail

27.05.2016

Atletické preteky pre školákov

Slovenský atletický zväz v spolupráci so Slovenskou atletikou s.r.o a Mestom Piešťany usporiadali 18. mája 2016 pre deti prvého stupňa základných škôl detské atletické preteky.

Detail

27.05.2016

Výzva na predkladanie návrhov na ocenenie

Viete o niekom, kto by sa mal stať čestným občanom TTSK, získať Cenu TTSK, Pamätnú medailu predseda TTSK alebo Pamätný list predsedu TTSK? Nominujte ho!

Detail

18.05.2016

Dopravné testy aj jazdu zručnosti najlepšie zvládli škôlkari z Považskej

V utorok 17. mája sa v areáli Materskej školy na Detvianskej ulici uskutočnil 1. ročník dopravnej súťaže „Predškoláčik – dopraváčik“. Piešťanskí škôlkari súťažili o pohár primátora mesta Piešťany. Okrem súťažných disciplín bol pre deti pripravený aj bohatý sprievodný program.

Detail

18.05.2016

CITYFEST PIEŠŤANY štartuje už o týždeň! Predstavil kompletný časový line-up a novú webstránku

Cityfest Piešťany naštartuje letnú open-air sezónu vo veľkom štýle už 27. mája 2016. Vstup bude aj tento krát zdarma.

Detail

18.05.2016

10. ročník Piešťanskej basketbalovej ligy ovládla ZŠ M. R. Štefánika

V pondelok 9. mája sa uskutočnil finálový deň 10. ročníka Piešťanskej basketbalovej ligy. Súťaž, ktorú organizuje BKM Piešťany v spolupráci s OZ Zober loptu nie drogy ovládla ZŠ M. R. Štefánika, ktorá vo finále porazila ZŠ Brezová. Na treťom mieste skončila ZŠ Holubyho.

Detail

18.05.2016

Domáce a mobilné tiesňové volanie

Mesto Piešťany zabezpečuje pre svojich občanov signalizačné zariadenia, tzv. domáce a mobilné tiesňové volanie (DTV a MTV).

Detail

18.05.2016

Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera jubiluje

Piešťanská Hotelová akadémia v tomto roku oslavuje svoje sedemdesiate narodeniny. K slávnostnej narodeninovej torte pozýva širokú verejnosť. Oslavy budú totiž jedným zo sprievodných podujatí Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny v Piešťanoch.

Detail

18.05.2016

Piešťany sú rozprávkové vďaka Zázračnému oriešku

Mesto Piešťany, Rozhlas a televízia Slovenska a Mestská knižnica v Piešťanoch organizujú v dňoch 17. – 20. mája už 9. ročník festivalu rozhlasových rozprávok Zázračný oriešok, kniha v rozhlase – rozhlas v knihe. Oficiálne otvorenie obľúbeného podujatia sa uskutočnilo v utorok v Kursalone.

Detail

18.05.2016

Zázračný oriešok: Na televíznych trpaslíkov sa prišlo pozrieť viac ako 700 detí

V dňoch 17. – 20. mája v Piešťanoch prebieha už 9. ročník festivalu rozhlasových rozprávok Zázračný oriešok – kniha v rozhlase, rozhlas v knihe. Prvým podujatím bol utorkový koncert s názvom Smajlioriešok, na ktorom sa predstavili televízni Trpaslíci z RTVS. Dom umenia praskal vo švíkoch.

Detail

17.05.2016

Oznam - Mestský úrad Piešťany oznamuje obyvateľom mesta,

že dňa 26.05.2016 bude jedným z bodov programu rokovania Mestského zastupiteľstva mesta Piešťany Návrh Štatútu participatívneho rozpočtu mesta Piešťany na rok 2016, ktorý je zverejnený na web stránke mesta Piešťany : www.piestany.sk.

Detail

11.05.2016

Nové riešenie mobilnej zelene v Piešťanoch

V centre Piešťan a bezprostrednom okolí sa dnes nachádza 146 ks mobilnej zelene. Kamenné, betónové, keramické a iné nádoby alebo nádrže sa každoročne vysádzajú letničkami prípadne drevinami. Ich údržba si každoročne vypýta približne 5 tisíc eur. Služby mesta Piešťany v tejto oblasti pripravujú zmeny.

Detail

11.05.2016

Súťaž o „Najobľúbenejšieho predajcu NOTA BENE“

Máte svojho najobľúbenejšieho predajcu časopisu Nota Bene, ktorého pravidelne podporujete kúpou časopisu? Chceli by ste mu vyjadriť svoju podporu aj iným spôsobom? Zapojte sa do našej súťaže o „Najobľúbenejšieho predajcu NOTA BENE“.

Detail

11.05.2016

Aj Piešťany chcú ísť „Na energiu s rozumom“

V polovici mája sa v Piešťanoch uskutoční konferencia plná inšpirácií pre úspory energie na komunálnej úrovni. Na podujatí sa zúčastnia aj predstavitelia mesta. Aj Piešťany totiž v tomto období aktívne riešia témy energetickej efektívnosti objektov vo vlastníctve mesta a jeho organizácií.

Detail

11.05.2016

Do práce na bicykli: Piešťany zatiaľ na pätnástom mieste

Piešťanci, ktorí sa zapojili do medzinárodnej kampane Do práce na bicykli zatiaľ najazdili viac ako 4 tisíc kilometrov a ušetrili viac ako tisíc kg CO2. Z tímov sa zatiaľ v súťaži najlepšie darí Modrým jazdcom.

Detail

09.05.2016

Piešťany chcú naštartovať vzťahy s partnerskými mestami

Jedno z partnerských miest Piešťan – české Poděbrady – otvorilo počas uplynulého víkendu letnú kúpeľnú sezónu. Koncerty, divadlo, žehnanie prameňom, ale aj udelenie čestného občianstva, zažili na vlastnej koži aj delegáti z Piešťan.

Detail

06.05.2016

Organizačné zmeny na úrade

S účinnosťou od 4.5.2016 je na Mestskom úrade Piešťany platná nová organizačná štruktúra. Na základe organizačných zmien pribudli na radnici štyri pracovné miesta. K zmenám došlo aj v Kancelárii vedenia mesta.

Detail