Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Informačný mesačník

Radnica informuje

Kultúrno-spoločenský štvrťročník

Revue Icon

RevueVYDÁVA MESTO PIEŠŤANY

Anketa

Sú podľa vás reklamy na stanovištiach zberných nádob vhodné?

Celkom hlasov:
132
Hlasovanie začalo:
3. 8. 2016
Hlasovanie končí:
31. 8. 2016

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Odkaz pre starostu

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 3
DNES: 28
TÝŽDEŇ: 1933
CELKOM: 393924

Obsah

25.07.2016

PARTICIPATÍVNY ROZPOČET: Hlasovanie za projekty bolo ukončené 1

PARTICIPATÍVNY ROZPOČET: Hlasovanie za projekty bolo ukončené

O hlasy Piešťancov sa celkovo uchádzalo 11 projektov. Jednotlivé projekty získali dohromady 1837 hlasov. Štatút participatívneho rozpočtu hovorí o tom, že realizovaných by malo byť minimálne 5 malých a 2 veľké projekty.

Detail

20.07.2016

Budovu Centroom kolaudovali, ľudia sa nasťahujú o pár dní 1

Budovu Centroom kolaudovali, ľudia sa nasťahujú o pár dní

Kolaudácia budovy Centroom sa uskutočnila dňa 19.7.2016 za účasti všetkých dotknutých strán. V priebehu nasledujúcich dní očakáva náš Stavebný úrad dodanie nového projektu požiarnej ochrany a nasledovného kladného vyjadrenia od hasičov. Potom už nebude nič brániť vydaniu kolaudačného rozhodnutia. Opätovné nasťahovanie majiteľov bytov a prevádzok je už len otázkou dní.

Detail

08.07.2016

Na detskom ihrisku pri Kauflande pribudla lanová loď

V piatok 8. júla odovzdalo vedenie mesta Piešťany spoločne so zástupcami spoločnosti Kaufland slávnostne do užívania lanovú loď na detskom ihrisku pri obchodnom dome Kaufland. Podujatie spestril Šašo Ľuboš a deti sa tešili aj zo sladkostí, nápojov a hračiek.

Detail

30.08.2016

Pplk. Vojtech Ábel získal čestné občianstvo in memoriam 1

Pplk. Vojtech Ábel získal čestné občianstvo in memoriam

Mesto Piešťany má nového čestného občana. In memoriam bolo čestné občianstvo udelené pplk. Vojtechovi Ábelovi za odvahu, statočnosť a nasadenie vlastného života pri Slovenskom národnom povstaní.

Detail

30.08.2016

Od Slovenského národného povstania uplynulo 72 rokov 1

Od Slovenského národného povstania uplynulo 72 rokov

Slovenské národné povstanie bolo najvýznamnejším revolučným vystúpením Slovákov v doterajšej histórii. Napriek tomu, že Piešťany príliš nezasiahlo, ťažké chvíle zažívali v tomto období aj vtedajší obyvatelia mesta. Do Slovenského národného povstania sa pred 72 rokmi zapojila aj tunajšia vojenská posádka.

Detail

30.08.2016

Najstarší občan Piešťan oslávil narodeniny 1

Najstarší občan Piešťan oslávil narodeniny

Najstarší občan Piešťan Ján Rúčka oslávi v pondelok 29. augusta 101 rokov. Rodák z Bojnej si pred odchodom na dôchodok svojpomocne postavil dom Floreáte a tak k Piešťanoch žije už štyri desaťročia.

Detail

24.08.2016

Pietny akt kladenia vencov pri príležitosti osláv Slovenského národného povstania 1

Pietny akt kladenia vencov pri príležitosti osláv Slovenského národného povstania

Mesto Piešťany a Slovenský zväz protifašistických bojovníkov vás pozývajú na pietny akt kladenia vencov pri príležitosti osláv Slovenského národného povstania, ktorý sa uskutoční dňa 26. augusta 2016 o 13,00 hod na Námestí SNP v Piešťanoch.

Detail

22.08.2016

Nová orientačná mapa pre návštevníkov mesta 1

Nová orientačná mapa pre návštevníkov mesta

Mesto Piešťany v spolupráci s Rezortom Piešťany vydalo nový propagačný materiál- orientačnú mapu pre návštevníkov mesta. Mapa má slúžiť ako jednoduchá pomôcka pre všeobecnú orientáciu návštevníkom Piešťan.

Detail

12.08.2016

Fotografická súťaž s názvom OKO DOLNÉHO POVAŽIA - TÉMA STROM 1

Fotografická súťaž s názvom OKO DOLNÉHO POVAŽIA - TÉMA STROM

Dlhodobým cieľom súťaže je fotografická dokumentácia DOLNÉHO POVAŽIA. Téma pre rok 2016 je STROM.

Detail

10.08.2016

Pamätný kameň „Stolperstein“ pre Máriu Schulzovú, rod. Winterovú 1

Pamätný kameň „Stolperstein“ pre Máriu Schulzovú, rod. Winterovú

V sobotu, 6. augusta, bol na Winterovej ulici pred Zeleným stromom slávnostne uložený pamätný kameň Stolperstein pre dcéru Ľudovíta Wintera – Máriu, ktorá bola zavraždená v koncentračnom tábore. Kameň symbolicky vrátil meno Mária Schulz do Piešťan.

Detail

08.08.2016

Radnica pripravuje piknik v parku, podporila ho aj Nadácia ZSE 1

Radnica pripravuje piknik v parku, podporila ho aj Nadácia ZSE

„Piknik v parku“ sa dostal medzi 137 projektov, ktorým nadácia v grantovom programe Rozprúdime regióny prerozdelila 100 tisíc eur. Deň plný dobrej nálady, jedla a skvelej atmosféry je naplánovaný na mesiac september.

Detail

08.08.2016

NOVÁ PIEŠŤANSKÁ FOTOKNIHA ČOSKORO UZRIE SVETLO SVETA, PRISPIEŤ K DIELU MÔŽE I VEREJNOSŤ 1

NOVÁ PIEŠŤANSKÁ FOTOKNIHA ČOSKORO UZRIE SVETLO SVETA, PRISPIEŤ K DIELU MÔŽE I VEREJNOSŤ

Kancelária primátora v tomto roku vyčlenila finančné prostriedky na výrobu nových propagačných materiálov. Jedným z nich bude aj fotokniha. Cieľom fotoknihy bude dôstojná reprezentácia mesta nielen na Slovensku, ale i v zahraničí a bude svojich čitateľov informovať o krásach i zaujímavostiach, ktorými sa môže naše mesto pýšiť.

Detail

04.08.2016

Mestskí policajti sa do opravených šatní nasťahujú približne o 3 mesiace

Príslušníci piešťanskej mestskej polície sa po minuloročnom požiari, ktorý zničil aj ich šatne, do práce pripravujú v improvizovaných priestoroch. Na prezliekanie používali priestory kultúrneho strediska, neskôr služieb mesta alebo sa do služby pripravujú doma. To už by o niekoľko týždňov mala byť minulosť. Na konci júla odštartovala rekonštrukcia zhorených šatní.

Detail

04.08.2016

Sú reklamy na stanovištiach odpadových nádob vhodné alebo nie? 1

Sú reklamy na stanovištiach odpadových nádob vhodné alebo nie?

Na oploteniach niektorých stanovíšť pre kontajnery pribudli reklamné tabule. Tie by mali propagovať výlučne remeslá a služby pre obyvateľov. Nájomné za prenájom oplotenia stanovíšť predstavuje pre Služby mesta Piešťany ročný príjem 3 066 eur s DPH. Niektorým poslancom sa to však nepozdáva a volali po odstránení reklamných nosičov.

Detail

04.08.2016

V Piešťanoch sa v sobotu predstavia pouliční umelci 1

V Piešťanoch sa v sobotu predstavia pouliční umelci

Kolonádový most, Sad A. Kmeťa aj Námestie Slobody sa v sobotu 6. Augusta zaplnia pouličnými umelcami a ich fanúšikmi. V Piešťanoch sa totiž uskutoční Street Art Festival – Deň pouličného umenia 2016.

Detail

04.08.2016

Mestská polícia posilní hliadky v centre mesta 1

Mestská polícia posilní hliadky v centre mesta

Na základe dohody vedenia Mesta Piešťany a vedenia Mestskej polície mesta Piešťany sa dňom 5. augusta zintenzívni hliadková činnosť v úzkom centre mesta. Muži zákona sa minimálne do konca augusta stanú neodmysliteľnou súčasťou pešej zóny a jej bezprostredného okolia.

Detail

03.08.2016

Jubilejný Deň ozbrojených a záchranných zložiek s deťmi 1

Jubilejný Deň ozbrojených a záchranných zložiek s deťmi

Vojenský historický ústav Bratislava vás pozýva na 10. ročník kultúrno-spoločenskej a športovej akcie pod záštitou ministra obrany SR Petra Gajdoša a primátora mesta Piešťany Miloša Tamajku.

Detail

02.08.2016

Veveričku z mestského parku čaká „kozmetika“ a sťahovanie 1

Veveričku z mestského parku čaká „kozmetika“ a sťahovanie

Drevená veverička, ktorá strážila vstup do Mestského parku bola začiatkom leta odvezená zo svojho pôvodného miesta. Dôvodom bola nielen snaha miestnej obyvateľky, ale aj potreba ošetrenia materiálu.

Detail

02.08.2016

Odštartovala rekonštrukcia podláh na ZŠ Holubyho 1

Odštartovala rekonštrukcia podláh na ZŠ Holubyho

Uplynulý školský rok bol pre Základnú školu na Holubyho ulici zložitý. V niekoľkých triedach sa objavil neznesiteľný zápach a tak museli byť žiaci druhého stupňa presťahovaní do iných miestností a učební. Mesto ako zriaďovateľ prisľúbilo pomoc. Učitelia aj žiaci by tak v septembri mali nastúpiť do vyhovujúcich priestorov.

Detail

02.08.2016

Viac svetla na "Starej tržnici" 1

Viac svetla na "Starej tržnici"

Na Ulici E. Suchoňa pribudol v uplynulých dňoch nový stožiar verejného osvetlenia. Firma Elfitting s.r.o. vybudovala nový prívodný kábel v zemi v dĺžke 82 metrov, osadila 1 kompletný stožiar a dopojila jedno svietidlo nachádzajúce sa na fasáde budovy.

Detail

01.08.2016

Popri cyklotrase pribudol mobiliár

Ďalšia časť cyklochodníka popri potoku Dubová bola dokončená na konci minulého roka. Výstavbu chodníkov pre peších aj cyklistov medzi ulicami Teplická a Andreja Hlinku v sume viac ako 90 tisíc eur financovalo Mesto Piešťany z vlastných zdrojov. V tomto roku má v úseku popri cyklotrase pribudnúť zeleň a mobiliár.

Detail

29.07.2016

Chodník na cintoríne vybudoval sponzor 1

Chodník na cintoríne vybudoval sponzor

V rozpočte Mesta Piešťany boli schválené položky na realizáciu zabezpečenia projektovej dokumentácie a samotnú realizáciu stavby „Dobudovanie chodníka cintorín Žilinská“, ktorá mala byť hradená z príjmov získaných od sponzora.

Detail

29.07.2016

Športové dni Piešťany 2016 1

Športové dni Piešťany 2016

Je tu víkend plný pohybu a športu. V dňoch 30. a 31.7.2016 sa na piešťanskej Lodenici uskutoční pokračovanie úspešnej akcie s názvom Športové dni Piešťany.

Detail