Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

 

Výstavba nájomných bytov pre mladé rodiny s deťmi

Mesto Piešťany plánuje výstavbu nájomných bytov. Z dôvodu zistenia záujmu o nájom nájomných bytov  sme sa rozhodli uskutočniť prieskum, na základe ktorého mesto rozhodne o ďalšom postupe. Prieskum záujmu bude slúžiť ako nezáväzná informácia pre mesto Piešťany, o aké byty a v akom rozsahu majú obyvatelia mesta záujem.

 

Informačný mesačník

Radnica informuje

Kultúrno-spoločenský štvrťročník

Revue Icon

RevueVYDÁVA MESTO PIEŠŤANY

Odkaz pre starostu

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 6
DNES: 176
TÝŽDEŇ: 176
CELKOM: 418936

Obsah

16.09.2016

Pozývame vás na PIKNIK V PARKU 1

Pozývame vás na PIKNIK V PARKU

Príďte spoločne stráviť nedeľné popoludnie v príjemnej atmosfére, množstve aktivít a dobrého občerstvenia. Mesto Piešťany organizuje Piknik v parku dňa 25. septembra o 14,00 hod v Mestskom parku pri detskom ihrisku s pirátskou loďou.

Detail

14.09.2016

K Európskemu týždňu mobility sa pripoja aj Piešťany 1

K Európskemu týždňu mobility sa pripoja aj Piešťany

Vo štvrtok 22. septembra nechajte auto doma. Mesto Piešťany v spolupráci so spoločnosťou Arriva ponúkajú pre cestujúcich v tento deň bezplatnú jazdu mestskou autobusovou dopravou.

Detail

25.07.2016

PARTICIPATÍVNY ROZPOČET: Hlasovanie za projekty bolo ukončené 1

PARTICIPATÍVNY ROZPOČET: Hlasovanie za projekty bolo ukončené

O hlasy Piešťancov sa celkovo uchádzalo 11 projektov. Jednotlivé projekty získali dohromady 1837 hlasov. Štatút participatívneho rozpočtu hovorí o tom, že realizovaných by malo byť minimálne 5 malých a 2 veľké projekty.

Detail

21.09.2016

Peniaze z turnaja pomohli ôsmim rodinám 1

Peniaze z turnaja pomohli ôsmim rodinám

V utorok 20. septembra odovzdala predsedníčka predstavenstva spoločnosti Casinos Slovakia Andrea Valentíková primátorovi Piešťan Milošovi Tamajkovi symbolický šek na 4240 eur. Peniaze sú výťažkom z Charitatívneho pokrového turnaja a budú rozdelené ôsmim rodinám, ktoré vytypoval Mestský úrad Piešťany.

Detail

21.09.2016

Európsky týždeň mobility 1

Európsky týždeň mobility

V týždni od 16. do 22. septembra 2016 prebieha Európsky týždeň mobility. Do projektu sa zapojili aj Piešťany. Štvrtok 22. september bude Deň bez áut. V tento deň môžete cestovať mestskou hromadnou dopravou zadarmo.

Detail

20.09.2016

Primátor navštívil piešťanských prvákov 1

Primátor navštívil piešťanských prvákov

Počas tretieho školského týždňa navštívil primátor Miloš Tamajka všetkých piešťanských prváčikov. Na piatich základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta, na cirkevnej a spojenej škole ich je dohromady 279.

Detail

20.09.2016

Mapa pre cyklistov a parkový poriadok 1

Mapa pre cyklistov a parkový poriadok

Mesto Piešťany v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Rezort Piešťany a Piešťanským informačným centrom vydalo nový informačný leták. Materiál pozostáva z mapky pre cyklistov, na ktorej nájdu usmernenia ohľadom možností bicyklovania v centre mesta a v mestskom parku. Súčasťou letáku je aj Parkový poriadok. Letáky budú distribuovať mestskí policajti, ale k dispozícii budú aj na Mestskom úrade a v Piešťanskom informačnom centre.

Detail

19.09.2016

bez cigariet

Rodina bez cigariet V. ročník

Celoslovenská umelecká výtvarná súťaž

Detail

16.09.2016

Prezentačný deň techniky Služieb mesta Piešťany 1

Prezentačný deň techniky Služieb mesta Piešťany

Prezentácia techniky sa uskutoční dňa 22. septembra 2016 v časti mestského parku pri hokejbalovom a volejbalovom ihrisku na ploche pri detskom ihrisku v čase od 12,00 hod do 15,00 hod.

Detail

12.09.2016

Pamätný deň obetí holokaustu a rasového násilia 1

Pamätný deň obetí holokaustu a rasového násilia

Chabad Stredné Slovensko a Židovská komunita Piešťany zorganizovali v piatok 9. septembra spomienkové stretnutie v priestore Pamätníka holokaustu na Bratislavskej ceste. Stretnutie bolo zorganizované pri príležitosti Pamätného dňa obetí holokaustu a rasového násilia.

Detail

12.09.2016

Netradičné otvorenie školského roka

Mesto Piešťany pripravilo pre žiakov prvého stupňa základných škôl netradičné otvorenie školského roka plné pohybu a zábavy. Športové predpoludnie bolo kvôli zlému počasiu presunuté z utorka na piatok a tak sa tesne pred víkendom priestor pred Domom umenia zaplnil niekoľkými stovkami detí.

Detail

08.09.2016

Základná škola Vajanského s vymenenými oknami

Prvá základná škola sa počas leta dočkala čiastočnej výmeny okien. Výmena sa dotkla prízemného podlažia a celkovo 13 okien. Zákazku realizovala firma z neďalekých Drahoviec.

Detail

08.09.2016

Nové detské ihrisko v Domume

Mesto Piešťany v uplynulých týždňoch investovalo do vybudovania nového detského ihriska v objekte zariadenia sociálnych služieb Domum. Viaceré hracie prvky a dopadová plocha si z mestskej kasy vypýtali približne 5 600 eur.

Detail

08.09.2016

Športové predpoludnie pre predškolákov z materských škôl

Mesto Piešťany v spolupráci s Centrom voľného času AHOJ zorganizovalo v stredu 7. septembra podujatie určené pre najstarších škôlkarov. Deti predškolského veku z materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta zažili pred Domom umenia športové predpoludnie so zaujímavými športovými disciplínami.

Detail

07.09.2016

Majstrovstvá Slovenska v jazde na pákových drezinách 1

Majstrovstvá Slovenska v jazde na pákových drezinách

Občianske združenie Čango a Mesto Vrbové vás pozývajú v sobotu 17. septembra 2016 na 9. ročník Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v jazde na pákových drezinách. Súťažiť sa bude v šprinte na pákovej drezine na trati 300 m (4 - členné družstvá) a v jazde na pákovej drezine na trati 8 000 m (6 – členné družstvá). Záujemcovia môžu absolvovať aj rekreačné jazdy na šliapacej drezine.

Detail

07.09.2016

Denný výchovno - vzdelávací tábor

Deti vo veku od 8 do 14 rokov z rozvrátených rodín a rodín, ktoré sa ocitli v nepriaznivej sociálnej situácii + deti dobrovoľníkov absolvovali v druhý augustový týždeň trojdňový denný výchovno – vzdelávací tábor, ktorý organizovalo Mesto Piešťany - OSŠS v spolupráci s MsP.

Detail

07.09.2016

1

Slávnostný koncert Pěveckého sboru sv. Cecílile z Poděbrad

V sobotu 10. septembra popoludní sa v Kaplnke Božského srdca Ježišovho uskutoční slávnostný koncert Pěveckého svoru sv. Cecilie z Poděbrad. Začiatok podujatia je naplánovaný na sedemnástu hodinu.

Detail

07.09.2016

Deň ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi

Prvú septembrovú sobotu sa v areáli Vojenského historického múzea v Piešťanoch uskutočnil už 10. ročník obľúbenej kultúrno-spoločenskej a športovej akcie s názvom Deň ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi.

Detail

07.09.2016

Rozlúčte sa s letom na Pirátskej párty! 1

Rozlúčte sa s letom na Pirátskej párty!

Slnko už stráca na svojej sile, rána sú chladnejšie. Z prázdnin sa stali len spomienky, ktoré začínajú blednúť. Ale prečo si to nepredĺžiť leto a nepridať zopár nových zážitkov, nespoznať zopár nových kamarátov. Materské centrum Úsmev v Piešťanoch Vám to všetko ponúka na svojej tradičnej akcii Pirátskej párty, ktorá sa koná v sobotu 10.9.2016 o 15:30 na detskom ihrisku „Karibik“ pred sídlom Materského centra Úsmev na A. Hlinku 39/41, Piešťany. Podujatie sa koná za každého počasia.

Detail

02.09.2016

Mestské fontány niekto ničí. Ide o vandalizmus alebo sabotáž? 1

Mestské fontány niekto ničí. Ide o vandalizmus alebo sabotáž?

Pracovníci Služieb mesta Piešťany zaznamenali počas letných mesiacov zvýšený počet „útokov“ na fontány. Ukradnuté komponenty, vylomené kryty, vytrhnuté trysky či iné úmyselné poškodenia sa dotkli fontán vo viacerých častiach mesta.

Detail

02.09.2016

Podlahy na Základnej školy Holubyho sú už vymenené 1

Podlahy na Základnej školy Holubyho sú už vymenené

V piatok, 2. septembra, boli zrekonštruované podlahy v triedach na Základnej škole na Holubyho ulici odovzdané mestu. Žiaci sa tak po letných prázdninách a mesiacoch v provizórnych podmienkach vrátia do nezávadných priestorov.

Detail

30.08.2016

Pplk. Vojtech Ábel získal čestné občianstvo in memoriam 1

Pplk. Vojtech Ábel získal čestné občianstvo in memoriam

Mesto Piešťany má nového čestného občana. In memoriam bolo čestné občianstvo udelené pplk. Vojtechovi Ábelovi za odvahu, statočnosť a nasadenie vlastného života pri Slovenskom národnom povstaní.

Detail

30.08.2016

Od Slovenského národného povstania uplynulo 72 rokov 1

Od Slovenského národného povstania uplynulo 72 rokov

Slovenské národné povstanie bolo najvýznamnejším revolučným vystúpením Slovákov v doterajšej histórii. Napriek tomu, že Piešťany príliš nezasiahlo, ťažké chvíle zažívali v tomto období aj vtedajší obyvatelia mesta. Do Slovenského národného povstania sa pred 72 rokmi zapojila aj tunajšia vojenská posádka.

Detail