Výber jazyka

  • Slovensky
  • English
  • Deutsch
A picture

Správy

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom
Facebook

 

Separujeme


Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Piešťany na roky 2015-2025

 

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 14
DNES: 182
TÝŽDEŇ: 4428
CELKOM: 101240

Obsah

02.10.2015

Stanovisko k vysloveniu nedôvery vedeniu mesta zo strany poslancov

Dňa 1. októbra 2015 bolo na zasadnutí mestského zastupiteľstva v Piešťanoch prijaté uznesenie, na základe ktorého mestské zastupiteľstvo vyslovilo nedôveru primátorovi Milošovi Tamajkovi, viceprimátorovi Michalovi Hynekovi a prednostke mestského úradu Dáši Rehákovej.

Detail

02.10.2015

Návrh strategického rámca rozvoja mesta Piešťany na roky 2015 – 2025

Návrh strategického rámca rozvoja mesta

Detail

28.09.2015

Otvorenie novej haly Piešťanských Čajok už v sobotu

A je to tu, Piešťanské Čajky sa dočkali nového „hniezda“! Basketbalistky z kúpeľného mesta sa môžu tešiť novučičkej Diplomat aréne, v ktorej sa prvýkrát pred svojimi fanúšikmi predstavia v sobotu 3. októbra v extraligovom stretnutí proti basketbalistkám MBK Ružomberok. Nakoľko ide o výnimočnú udalosť, pred samotným zápasom prebehne akt otvorenia haly.

Detail

28.09.2015

Deň architektúry bude o hľadaní umenia vo verejnom priestore

Piešťany sú tento rok jediným slovenským mestom, v ktorom sa uskutoční podujatie Deň architektúry. Cyklovýlet po zaujímavých miestach začína v sobotu 3. októbra o 14.00 h a je venovaný umeniu v architektúre. Účastníci sa stretnú už tradične pred sochou Barlolamača.

Detail

24.09.2015

Do športu poputuje 100 tisíc eur

V mestskom rozpočte bolo vyčlenených v lete 100 tisíc eur na podporu športu v Piešťanoch. Žiadosti o dotácie posudzovala v polovici septembra Komisia pre šport a rekreáciu. Jej členovia odporučili podporiť 19 z 28 žiadateľov. Najviac peňazí pôjde pre Hokejový klub Havrani Piešťany.

Detail

24.09.2015

Dopravné ihrisko na Detvianskej je otvorené

Piešťanskí škôlkari a školáci už nemusia chodiť za dopravnou výchovou do Vrbového. V areáli materskej školy na Detvianskej ulici totiž v stredu predpoludním slávnostne otvorili detské dopravné ihrisko. Pri tomto projekte sa spojil sily samotnej škôlky, rodičov, Mestskej polície a Mesta Piešťany.

Detail

24.09.2015

Druhý piešťanský román pokrstili hruškovicou

Mesto Piešťany, Mestské kultúrne stredisko mesta Piešťany, spisovateľ Kay Zeisberg a Daniela Gloss zorganizovali v stredu popoludní slávnostný krst románu Pán Luna. Podujatie sa uskutočnilo v priestoroch historického amfiteátra. Krstnými rodičmi knihy sa stali vnučka Imricha Wintera Nina Stankovská a primátor Piešťan Miloš Tamajka.

Detail

24.09.2015

Pitný režim pre návštevníkov radnice

Klientske centrum na piešťanskej radnici funguje už od roku 2004. Toto miesto denne navštívia desiatky občanov. Mesto teraz vyvinulo iniciatívu k tomu, aby ich čakanie na vybavenie bolo o čosi príjemnejšie.

Detail

24.09.2015

Do konca roka sa zastupiteľstvo stretne ešte trikrát

Po októbrovom zasadnutí mestského zastupiteľstva sa vedenie mesta a poslanci stretnú aj v novembri a decembri. Posledné zasadnutie v tomto roku je naplánované na 8. decembra.

Detail

24.09.2015

Nového riaditeľa Služieb mesta Piešťany vyberú už o pár dní

Najbližšie zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Piešťany sa uskutoční v prvý októbrový deň. Medzi najdôležitejšie body programu bude patriť návrh na vymenovanie riaditeľa príspevkovej organizácie Služby mesta Piešťany. Priamo na zasadnutie sa prídu predstaviť traja najúspešnejší kandidáti, ktorí uspeli na výberovom konaní.

Detail

23.09.2015

Krst románu Pán Luna v amfiteátri

Mesto Piešťany, Mestské kultúrne stredisko mesta Piešťany, spisovateľ Kay Zeisberg a Daniela Gloss vás pozývajú na krst románu Pán Luna, ktorý sa uskutoční v stredu, 23. septembra o šestnástej hodine v amfiteátri v Piešťanoch.

Detail

22.09.2015

Najviac prvákov za ostatných 10 rokov

Piešťanské základné školy navštevuje v školskom roku 2015/2016 najviac prvákov za posledných 10 rokov. Viac ako 280 žiakom odovzdal primátor mesta Miloš Tamajka žiacke knižky aj knihy.

Detail

22.09.2015

Nové street workoutové ihrisko

V Piešťanoch pribudne ďalšie street workoutové ihrisko. Na základe zmluvy medzi Mestom Piešťany a Mladými sociálnymi demokratmi vyrastie už v mesiaci október na Sídlisku Adam Trajan.

Detail

22.09.2015

Mesto nové chodníky v Kocuriciach neprevzalo

Chodníky v Kocuriciach sú hotové. V piatok, 18. septembra si malo Mesto Piešťany stavbu od dodávateľa prevziať. To sa však nestalo. Nastane v kúpeľnom meste patová situácia?

Detail

22.09.2015

Rekonštrukcie sociálnych zariadení v škôlkach a školách

Mesto Piešťany investovalo počas uplynulých týždňov do materských a základných škôl v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti takmer 80 tisíc eur. Štyri škôlky a jednu školu stihli prerobiť ešte počas prázdnin, na „jednotke“ škole práce stále prebiehajú.

Detail

22.09.2015

Oľga Osvaldíková oslávila sté narodeniny

Sedemnásty september bol v Kursalone v znamení osláv významného životného jubilea Oľgy Osvaldíkovej. Pre bývalú baletku, učiteľku tanca a zakladateľku prvej piešťanskej tanečnej školy pripravili pri tejto príležitosti program žiaci zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch.

Detail

22.09.2015

Cyklisti na pešej zóne: Áno alebo nie?

Problém s cyklistami na piešťanskej pešej zóne sa dostal až na stôl národného cyklokoordinátora. Peter Klučka na konci augusta navštívil primátora Miloša Tamajku, aby ho informoval o ďalších možnostiach riešenia tejto situácie.

Detail

18.09.2015

Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Piešťany 2015 – 2025

Mesto Piešťany vytvára pracovné skupiny pre potreby tvorby Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Piešťany na roky 2015-2025 nasledovne

Detail

16.09.2015

Celoslovenská výstava tort, medovníkov a ručných prác na tému „Svadba“

Časopis Torty od mamy, v spolupráci s www.tortyodmamy.sk a generálnym partnerom podujatia Slovenské liečebné kúpele Piešťany, a.s. Vás pozývajú na 4. ročník Výstavy tort, medovníkov a ručných prác v priestoroch SLK Piešťany, v sobotu 24. októbra 2015.

Detail

16.09.2015

Nepotrebné veci núdznym ľuďom

Diakonia Broumov v spolupráci s Mestom Piešťany vyhlasuje zbierku Nepotrebné veci núdznym ľuďom ! Diakonia Broumov je sociálne družstvo, ktorého poslaním je pomáhať ľuďom, ktorí sa ocitli z rôznych dôvodov v krízovej životnej situácii a na okraji spoločnosti, a to s cieľom ich osamostatnenia tak, aby mohli nájsť svoje miesto v spoločnosti.

Detail