Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Dotazník

Prieskum k tvorbe koncepcie Rozvoja kultúry mesta Piešťany do roku 2022

prieskum bude realizovaný do 30.11.2018,

Dotazník je aj v tlačenej forme k dispozícii na Mestskom úrade – klientske centrum

e Služby

eSlužby

výtvarná súťaž

sutaz

Leto 2018

leto 2018

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 10
DNES: 159
TÝŽDEŇ: 6371
CELKOM: 1360302

Obsah

Župan sa stretol so starostami obcí piešťanského okresu

Typ: ostatné | Mesto
Župan sa stretol so starostami obcí piešťanského okresu  1Župan Jozef Viskupič absolvoval šieste z dovedna siedmich stretnutí s primátormi a starostami. Tentoraz sa spolu s vicežupanmi Józsefom Berényim, Marekom Neštickým, Pavlom Kalmanom a Romanom Sovom stretli 12. februára v Piešťanoch s hlavami miest a obcí tamojšieho okresu.

Hostiteľom bol primátor Piešťan Miloš Tamajka a na stretnutí sa zúčastnili viac ako dve desiatky starostov obcí Piešťanského okresu. Ako vyplynulo zo vzájomnej diskusie, starostov trápia podobné problémy ako v iných obciach kraja. V niektorých stále chýba dobudovaná kanalizácia, čo spôsobuje nielen problémy obyvateľom, ale má to dosah aj na životné prostredie. 

V Piešťanskom okrese na rozdiel od iných nepociťujú problémy s vodou, nakoľko mnohé dediny majú dostatočné zdroje a vlastný vodovod. Príjemnými starosťami je nárast obyvateľom, ktorí sa z väčších  miest sťahujú do obcí, preto starostovia častejšie rozmýšľajú nad rozširovaním materských škôl, ale aj tried v školách. 

Nové vedenia kraja si problémy nielen vypočulo, ale prisľúbilo aj súčinnosť v otázkach, ktoré patria do kompetenčného rámca kraja. Posledným dielom stretnutí starostami bude diskusia s zástupcami obcí Trnavského okresu.
 
Text: TTSK, foto: Eva Bereczová

Vytvorené: 21. 2. 2018
Posledná aktualizácia: 21. 2. 2018 09:26