Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Dotazník

Prieskum k tvorbe koncepcie Rozvoja kultúry mesta Piešťany do roku 2022

prieskum bude realizovaný do 30.11.2018,

Dotazník je aj v tlačenej forme k dispozícii na Mestskom úrade – klientske centrum

e Služby

eSlužby

výtvarná súťaž

sutaz

Leto 2018

leto 2018

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 8
DNES: 153
TÝŽDEŇ: 6365
CELKOM: 1360296

Obsah

V Mestskom parku pribudli vtáčie búdky

Typ: ostatné | Mesto
1Inštitút pre trvalo udržateľný rozvoj nadväzuje na prácu piešťanského ornitológa Viliama Kubána pilotným mikroprojektom, v rámci ktorého pribudlo v mestskom parku sedem búdok určených na hniezdenie operencov.

V parku ubúda starých bútľavých stromov, ktoré musia byť priebežne odstraňované kvôli bezpečnosti. Niektorým druhom vtákov však tieto bútľaviny chýbajú, nahradiť ich môžu búdky.

„Nadväzujeme na tradíciu osádzania vtáčích búdok, ktorú pred viac ako 35 rokmi iniciovali piešťanskí ornitológovia pod vedením Viliama Kubána. S podporou Služieb mesta Piešťany sme osadili prvých sedem búdok, ktoré dodala naša nezisková organizácia,“ hovorí Dušan Knap z Inštitútu pre trvalo udržateľný rozvoj.

Búdky majú životnosť asi päť rokov. Z tých, ktoré inštaloval ešte Viliam Kubán, ich už v parku veľa nezostalo.

„Je to náhrada pre hniezdiče, ktoré preferujú bútľaviny, pretože takých stromov v parku ubúda,“ hovorí ornitológ Štefan Šiška. Podľa jeho slov bolo pred tridsiatimi rokmi osadených vyše sto búdok, väčšina z nich je však už zničená.

Mikroprojekt Inštitútu pre trvalo udržateľný rozvoj by mal v nasledujúcich rokoch pokračovať aj vďaka ústretovosti Služieb mesta Piešťany, ktoré pomáhali búdky inštalovať.

1

2

3

4

5

6

7

8

910

11

Text a foto: Inštitút pre trvalo udržateľný rozvoj

 


Vytvorené: 12. 4. 2018
Posledná aktualizácia: 12. 4. 2018 13:41