Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Zázračný oriešok

zazracny oriesok

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 9
DNES: 1074
TÝŽDEŇ: 5079
CELKOM: 1108167

Obsah

Sympózium Poruchy prehĺtania 2017

Typ: ostatné | Mesto
V dňoch 7. až 8. apríla sa v Adeli Medical Center uskutočnilo sympózium Poruchy prehĺtania 2017. Išlo o prvé podujatie svojho druhu na Slovensku a prednášajúcimi boli skúsení odborníci z viacerých odborov zo Slovenska i zahraničia.

Účastníci sympózia sa počas dvoch dní venovali diagnostike a liečbe tohto často sa vyskytujúceho symptómu. Poruchy prehĺtania sú pomerne časté v ambulanciách neurológov, gastroenterológov, ORL lekárov, klinických logopédov, pediatrov či praktických lekárov. Počet pacientov neustále pribúda. Mnohokrát sa táto porucha neidentifikuje a správne nevyšetrí, čo môže viesť až k ohrozeniu života. Rýchle obsadenie voľných miest účastníkmi sympózia, ktorých bolo približne 160, svedčí o potrebe častejšej výmeny a prezentácie odborných informácií na túto tému.

S myšlienkou usporiadať sympózium tohto charakteru prišli MUDr. Miroslav Tedla, PhD. – lekár a profesor v odbore ORL a klinická logopedička PaedDr. Adelaida Fábianová, ktorá je aj odborným garantom logopédie v Adeli Medical center, kde sa aktívne venujú aj ľuďom s poruchami prehĺtania. Podujatie sa mohlo v Piešťanoch uskutočniť vďaka ústretovosti vedenia spoločnosti Adeli.

1

2

3

4

5

6

7


Vytvorené: 10. 4. 2017
Posledná aktualizácia: 2. 7. 2017 23:35