Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Nová spoločensko-edukačná stolová hra o Piešťanoch už čoskoro!

Typ: ostatné | Mesto
Nová spoločensko-edukačná stolová hra o Piešťanoch už čoskoro! 1Edukačný projekt s názvom Zábavné putovanie mestom Piešťany už čoskoro uzrie svetlo sveta. Úlohou hry bude podať obyvateľom základné vedomosti o meste, jeho histórii, kultúre, či prírodných bohatstvách a významných obyvateľoch.

Zámerom tohto projektu je vzdelávať našu mládež o Piešťanoch, zábavnou a hravou formou. Určená bude však nielen pre mládež, ale i širokú verejnosť. Zábavné putovanie mestom Piešťany plánujeme distribuovať do všetkých piešťanských škôl, no zároveň bude slúžiť aj širokej verejnosti na rôznych spoločenských podujatiach, či v mestských organizáciách pôsobiacich v Piešťanoch.

Hra bude pozostávať z hracieho plánu, figúrok a 156 hracích kariet, zložených z textových a obrázkových vedomostných kariet. Vďaka tejto hre sa tak hráči dozvedia mnoho zaujímavého z minulosti  aj súčasnosti, bližšie spoznajú vzácne architektonické pamiatky, významné objekty mesta, prírodné krásy jeho okolia, mnohé výnimočné osobnosti, dôležité udalosti, skutočné príbehy i staré legendy.

Určená bude pre deti od 10 rokov a hrať ju budú môcť 2 - 6 hráči. Tešiť sa budeme môcť nielen na krásne maľby rôznych našich pamiatok, ale v hre nás potešia i maľované podoby známych osobností Piešťan, ako napr. Dominiky Cibulkovej, Martiny Moravcovej a iných. Predpokladaný termín dokončenia projektu je máj 2017.


Vytvorené: 15. 3. 2017
Posledná aktualizácia: 18. 11. 2017 23:07