Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Leto 2018

leto 2018

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 12
DNES: 781
TÝŽDEŇ: 11133
CELKOM: 1201227

Obsah

Mesto Piešťany zabezpečuje pre svojich občanov signalizačné zariadenia, tzv. domáce a mobilné tiesňové volanie (DTV a MTV)

Typ: ostatné | Mestský úrad | Mesto
Mesto Piešťany zabezpečuje pre svojich občanov signalizačné zariadenia, tzv. domáce a mobilné tiesňové volanie (DTV a MTV) 1Pomocou signalizačného zariadenia občan stlačením jediného tlačidla upozorní na to, že sa nachádza v situácii núdze. Systém umožní dispečerom v prípade potreby okamžite zistiť polohu a po vyhodnotení informácií zabezpečiť potrebnú pomoc.

Domáce a mobilné tiesňové volanie poskytuje klientovi svoje služby 24 hodín denne, sedem dní v týždni, 365 dní v roku a je určené pre všetky vekové kategórie, ktoré sú na takúto pomoc odkázané (nielen pre seniorov).

Cieľom je minimalizovať bezmocnosť, ktorú pociťujú ohrození občania a vniesť do ich života pocit istoty. Mesačný poplatok za domáce a mobilné tiesňové volanie je 8,90 EUR / mesiac. Aktuálne sú k dispozícii voľné prístroje na domáce tiesňové volanie i na mobilné tiesňové volanie.

Záujemcovia o domáce, resp. mobilné tiesňové volanie sa môžu informovať na Mestskom úrade, Oddelení sociálnych a školských služieb u PhDr. Briganovej telefonicky na č. t. 77 65 412 – 414,  e-mailom na briganova@piestany.sk , zackova@piestany.sk, prípadne osobne a zároveň si vyzdvihnúť potrebné tlačivá k zavedeniu DTV a MTV. Službu mesto zabezpečuje len pre obyvateľov mesta.


Vytvorené: 3. 7. 2017
Posledná aktualizácia: 19. 10. 2017 23:12