Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Leto 2018

leto 2018

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 9
DNES: 2071
TÝŽDEŇ: 10022
CELKOM: 1200116

Obsah

Mesto Piešťany pripravuje pre občanov nový informačný kanál

Typ: ostatné | Mestský úrad | Mesto
Mesto Piešťany pripravuje pre občanov nový informačný kanál 1Mobilná aplikácia „ v Obraze“ je určená pre mobilné telefóny s operačným systémom Android aj iOS a mala by posunúť informovanie obyvateľov o krok vpred.

Mobilná aplikácia „v Obraze“ bude šikovným pomocníkom pre každého, kto chce byť stále informovaný, chce sledovať čo sa deje v jeho okolí, skrátka chce byť v obraze.  Je to novinka ktorá zvyšuje informovanosť obyvateľov a pozitívne ovplyvňuje aj niektoré procesy v meste. 

Jej prostredníctvom je možné ovplyvniť návštevnosť kultúrnych akcií, zlepšiť krízové riadenie v meste a v neposlednej miere sa po jej zavedení očakáva vyššia účasť obyvateľov, zvlášť obyvateľov mladšej generácie, na voľbách a referendách.                                                      

Aplikácia prenáša prehľad aktualít z webového sídla, či upozorňuje na novo vložené správy notifikáciami. Občania sa včas dozvedia o pripravovaných kultúrno- spoločenských podujatiach, športových  aktivitách, úradných oznamoch, dôležitých správach ako napr. o prerušení dodávok energií, dopravných obmedzeniach a uzáverách komunikácií ako aj poplašných správach v prípade prírodných katastrof (povodne, veterné smršte), resp. inom ohrození ich zdravia alebo majetku. 

Jednotlivé správy budú zoradené chronologicky a aplikácia bude umožňovať nastavenie konkrétnych položiek, t.j. ich zapnutia alebo vypnutia.

V aplikácii bude možné pohodlne sledovať :

    •    Správy

    •    Kultúrne a športové akcie

    •    Fotogalérie

    •    Úradnú tabuľu

Aplikáciu považuje vedenie mesta za ďalší krok k zlepšeniu komunikácie medzi mestom a jeho obyvateľmi.

 

Ing. Peter Mihalik, vedúci oddelenia IT a majetkových služieb

Foto: ilustračné

 


Vytvorené: 20. 7. 2017
Posledná aktualizácia: 3. 11. 2017 23:13