Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

e Služby

eSlužby

Leto 2018

leto 2018

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 11
DNES: 318
TÝŽDEŇ: 3186
CELKOM: 1365689

Obsah

Člen dozornej rady Letiska Piešťany, a.s. sa vzdal funkcie aj pre „zistenia ohľadom spôsobu fungovania orgánov spoločnosti“

Typ: Zastupiteľstvo | Primátor | ostatné | Mesto
Člen dozornej rady Letiska Piešťany, a.s. sa vzdal funkcie aj pre „zistenia ohľadom spôsobu fungovania orgánov spoločnosti“ 1Dňa 13.10.2017 sa vzdal funkcie člena dozornej rady spoločnosti Letisko Piešťany Stanislav Brečka, ktorý bol jediným zástupcom Mesta Piešťany v orgánoch tejto spoločnosti.

„Dôvodom môjho vzdania sa funkcie boli moje zistenia ohľadom spôsobu fungovania orgánov spoločnosti a následne skutočnosť, že z mojej pozície radového člena DR som nemal možnosť akýmkoľvek spôsobom ovplyvniť fungovanie spoločnosti,“ vysvetľuje S. Brečka.

 „Z môjho 3 mesačného pôsobenia vo funkcii a po preštudovaní všetkých dostupných materiálov spoločnosti, ale takisto aj na základe dlhoročných skúseností vo funkcii krízového manažéra, kde som sa potýkal s podobnými prípadmi musím konštatovať, že predstavenstvo a riaditeľ spoločnosti vedú spoločnosť pre mňa neprijateľným a neodborným spôsobom, ktorý nie je v súlade so záujmami spoločnosti a všetkých akcionárov.“

Na situáciu v dozornej rade zareagoval aj primátor Miloš Tamajka: „Potvrdili sa moje slová, že dozorná rada dlhodobo neplní svoju funkciu a jej členova neupozorňujú na chyby predstavenstva a manažmentu letiska. Zároveň ma veľmi mrzí, že neboli zapracované návrhy pána Brečku na riešenie."

1


Príloha

Vytvorené: 27. 10. 2017
Posledná aktualizácia: 27. 10. 2017 10:10